| Afrodina a întrebat:

de 1 luna incerc sa am un copil cu sotul meu, mi-a intirziat ciclu cu 2 saptamini, credeam ca sunt insarcinata dar am facut 2 teste si au iesit negative acum am dureri la ovare si ma dor sanii, au trecut 2 saptamini dupa ciclu. pot fi insarcinata sau nu? va rog!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Bine ca stii ce e cu tine! Multa sanatate!

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Posibil sa fi facut testele de sarcina prea devreme.
Repeta-l, pentru ca un test de sarcina are relevanta la 21 de zile de la contactul sexual din perioada fertila.
Daca rezultatul este din nou negativ, adreseaza-te medicului ginecolog fara intarziere.
Numai bine!

| Afrodina explică (pentru greece12):

Mersi grace12, o sa-mi fac inca un test.

| greece12 a răspuns (pentru Afrodina):

Frumos mai suna "grace12",chiar frumos, dar e "greece12"!
Nu-i problema, in necazul tau stiu ca n-ai timp pentru asemenea amanunte. Sa ai grija de tine!

| Afrodina explică (pentru greece12):

Ups! cer scuze greece12.Nu am observat ca scriu cu greseli. scuze!

| greece12 a răspuns (pentru Afrodina):

Stai linistita,te rog.
Probabil sunt omul care se supara cel mai greu de pe intreg site-ul TPU!
A fost o mica greseala si simpatica pe deasupra, n-ai de ce sa-ti faci griji!
Mai bine imi spuneai cum esti, sa nu-mi stea gandul!

| Afrodina explică (pentru greece12):

Salut! Am facut un control medical si mi-a zis sa urmez un curs de lecuire ca sunt racita. Mersi tuturor care m-ati ajutat sa urmez sfaturile voastrehappy

| greece12 a răspuns (pentru Afrodina):

Bine ca stii ce e cu tine! Multa sanatate!

| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Probabil te dor ovarele pentru ca esti racita. Parerea mea este sa mai lasi cateva zile sa treaca si sa faci din nou un test de sarcina.