| Halestorm a întrebat:

De curând o fata pe care o ador m-a băgat in "Friend zone".
Dar tot da semne ca m-ar place si chestii de genu,iar eu sunt atât de confuz încât nu înțeleg nimic.Ea mi-a zis simplu "Nu acum",iar eu desigur ca am luat asta ca pe o respingere.
E complicata treaba, nu pot sa înțeleg dacă ma place sau nu...Eram foarte sigur ca ma place, deoarece imi dădea niște semne evidente, iar pana la urma m-a respins straight face si tot da semne ca ma place. Nu înțeleg nimic straight face Cred ca trebuie s-o las balta.

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca deocamdata nu este nici ea foarte hotarata in ceea ce face si mai ales ce sentimente are fata de tine.Deoarece nu te-a refuzat ferm, doar a amanat/ezitat sa-ti dea un raspuns clar inseamna ca analizeaza o posibila relatie cu tine.Insista,incearca sa fii mai mult timp alaturi de ea si mai ales mult mai apropiat.Ai putea sa o inviti la o plimbare si in cazul in care ar accepta multe din incertitudinile tale s-ar rezolva.

| SkyPilot a răspuns:

Probabil ca i-ai spus direct. Multi fac asa si nu prea merge.
Nu o lasa balta deocamdata. Incearca cu o floare, invit-o pe afara, vorbeste cu ea. Incepi si tu sa o fierbi, lasa sa treaca o zi in care nu vorbesti de loc cu ea (dar nu mai mult!). Ataca alta fata fara sa mergi prea departe si vezi ce se intampla.

| Wøodenpints a răspuns:

Ești un cățeluș. Și un fraier.
Logica feminină e extrem de simplă. Tipa ți-a dat semne că te place și-un anumit timp în care tu ar fi trebuit să-ți dai seama de asta și să acționezi. N-ai făcut-o. S-a convins că ești papagal și acum te vede ca pe una dintre prietenele ei.
Din friendzone nu prea mai ai șanse să ieși. Deja te vede ca pe un amic și cu cât trece mai mult timp cu atât i se va părea mai imposibil să te vadă ca pe ceva mai mult.
Nu-i complicată treaba deloc. E foarte simplu. Tipa s-a convins că nu ai făcut destule eforturi ca să fie a ta și acum te amăgește și amână cu găinării de genul "nu acum" sau "nu sunt pregătită să am o relație". E pregătită, dar nu cu tine.

Ia-ți șira spinării și boașele de unde le-ai lăsat și dă-i jet. Poți în cel mai bun caz să ții legătura așa vag în cazul în care se hotărăște vreodată că vrea ciocănită sub coadă. Dar atât. Orice te roagă să faci pentru ea refuză din start. Deja te vede ca pe un fraier. N-ai vrea să te vadă ca pe un fraier de care poate profita.

| Halestorm explică (pentru Wøodenpints):

Frate, nu e vorba despre un anumit "timp", eu nu m-am grabit deoarece tipa avea prieten. Am putut sa acționez abia după ceva timp de cand s-a despărțit de tip (3 zile).

| Wøodenpints a răspuns (pentru Halestorm):

Tipa avea prieten și totuși îți dădea semne că te place?
Și e genul ăla de tipă care după 3 zile o arde cu altul?

Serios acum, chiar ai pretenții de la astfel de oameni?
Din ce mi-ai zis tu e duna dinaia pe care s-o arzi și s-o lași. Care nu merită nicio flegmă.
Așa că ia-ți coloana vertebrală și ouăle de unde le-ai abandonat și dă-i cu jet. Sau fte-o și dă-i cu jet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ai nevoie de o inteligenta de grup ca sa-ti explice ce inseamna "nu acum"? Pentru ca nu poate insemna decat nu acum...

| kyliejenner a răspuns:

Nu exista "friend zone"
Doar pentru ca o fata e draguta si prietenoasa cu tine nu inseamna ca iti datoreaza o relatie. Daca te placea, accepta sa fie impreuna cu tine si gata.

| Halestorm explică (pentru kyliejenner):

N-am zis ca imi datorează ceva. Nici nu-mi prea-mi pasa daca ma place sau nu, deoarece daca fugi prea mult dupa cineva deja te saturi. Dar imi pare o prostie sa imi zica de atatea ori in mod indirect ca ma palce.

| LoseYourMind a răspuns:

A zis ''nu acum'', nu ''nu niciodata''! Incerca pentru a nu regreta!

| Plesca_Petrica_1980 a răspuns:

Hmmmm e obraznicuta happy ii palce sa se joacewinking nu te lasa continua daca iti place de eawinking succes