| Caluțcucorn a întrebat:

De mult imi placea de o fata de la noi din clasa si cam prin decembrie a cam aflat ca o plac! E cam glumeam cu e ca amica. Dar de atunci nu am mai vorbit. Acum as vrea sa incep din nou sa vorbesc cu ea ca a venit vara chiar daca nu prea ne intalnim dar ce sa fac? Va rog mie imi place de ea ni nu stiu cum sa ii zic.

Ce sa fac ca sa imi fac curaj. Multi baieti imi spun sa o iau usor dar nu stiu! Mi-e rusina chair daca ea nu mai tine minte. Sfaturi! Dar nu direct!

P.S.: Ea are o prietena care are un iubitel cu care in ultima vreme se duce sa joace pocar. Ei nu prea ii place sa stea acolo si nu stiu cum sa ma duc sa o fac sa plece? :3

5 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Propune-i o plimbare, o iesire oriunde la o inghetata, suc sau film in mall. Daca accepta te place.In rest te descurci singur...

| fuzzer a răspuns:

Daca ea simte ceva pentru tine iti spune, fetele nu sunt in stare sa tina un secret. Daca tu simti ceva pentru ea, spune-i, ce atata rusine? Poi ori esti barbat ori nu mai esti.Fie ii spui direct fie indirect, pe messenger/facebook sau la telefon, daca nu faci asta, ti-o va lua altu inainte.Bafta! Si nu uita, esti barbat, deci fii barbat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca are iubit deja, nu te mai bagi, iti vezi de treaba ta!
Nu-i frumos sa te bagi in treaba altora!
Cauta-ti pe altcineva.
Te pup!

| DEVOL a răspuns:

Ai numarul ei de telefon? Un id? Facebook?
Contacteazo, zii ca vrei sa iesiti, invit-o la un suc, la o plimabare, undeva unde stii ca ii va placea.Simptete in largul tau,nu te gandi ca doresti sa o impresionezi,nu te uita la ea ca o viitoare iubita,ci ca o amica,cu care vrei sa iti petreci timpul,fa-o sa rada, sa se distreze, sa se simpta bine, si in largul ei.
Daca iti este greu sa iesi doar tu cu ea, invita si alti prieteni.Nu ii zi ca o placi,ci fa-o sa inteleaga prin gesturile care le faci, duo acasa, fai cinste si sarut-o pe frunte cand vei avea ocazia, suna ciudat, dar are un efect garantat