| Caluțcucorn a întrebat:

De mult imi placea de o fata de la noi din clasa si cam prin decembrie a cam aflat ca o plac! E cam glumeam cu e ca amica. Dar de atunci nu am mai vorbit. Acum as vrea sa incep din nou sa vorbesc cu ea ca a venit vara chiar daca nu prea ne intalnim dar ce sa fac? Va rog mie imi place de ea ni nu stiu cum sa ii zic.
Ce sa fac ca sa imi fac curaj. Multi baieti imi spun sa o iau usor dar nu stiu! Mi-e rusina chair daca ea nu mai tine minte. Sfaturi! Dar nu direct!

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu stiu cum doresti sa primesti sfaturi, dar nu direct. Asteapta pana ti-o fura altul, direct si concret, si poate atunci vei intelege ca atunci cand iti place o fata si crezi ca ai un minim de sanse, este vremea sa actionezi direct, nu sa pierzi timpul!

| Caluțcucorn explică:

P.S.: Ea are o prietena care are un iubitel cu care in ultima vreme se duce sa joace pocar. Ei nu prea ii place sa stea acolo si nu stiu cum sa ma duc sa o fac sa plece? :3