| Jawsz a întrebat:

Salut din nou... sunt bagat intre doua fete. Le iubesc pe amandoua la fel, dar nu stiu cine m-ar face fericit si cine tine la mine intr-adevar. ce pot face? Ma departez de una dintre cele doua si nu vreau asta.

18 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Nu o sa poti sa joci la nesfarsit la doua capete. Pune in balanta si pe una si pe cealalta si alege pana nu e prea tarziu si vei ramane fara nici una.

| Emilian65 a răspuns:

Tu vrei sa ai doua iubite, dar nu se poate. Hotaraste-te la una din ele.

| ywar a răspuns:

Le iubesti pe ambele? Hm, esti copil! Maturizeaza-te si o sa vezi ca o sa te gandesti de 100.000 ori inainte de a spune un "te iubesc" - firesc ar trebui sa fie sincer, dar, ce mai e sincer in ziua de azi?

| grab a răspuns:

Alege-o pe aia mai frumoasa.

| Jawsz explică (pentru grab):

Ar fi simplu asa, dar faza e ca la mine nu prea conteaza aspectul fizic, imi pare rau.

| girlpoisson555 a răspuns (pentru grab):

Așa alegi și tu? laughing
Una frumoasă pe dinafară și pe dinăuntru varză? laughing
Good for you.

| grab a răspuns (pentru girlpoisson555):

Sa stii ca asta e o preconceptie defectuoasa, ca aia frumoasa pe dinafara nu are si alte calitati.

| Pinocchio a răspuns:

Parerea mea este ca nu iubesti pe niciuna cu adevarat, si ar trebui sa te intrebi si altfel: Eu pe care l-as putea face fericita?

| Skilline2012 a răspuns:

Eu zic sa joci la 2 capete. Distreaza-te, traieste-ti viata din plin laughing Bafta!

| girlpoisson555 a răspuns:

Chiar nu ai cum să iubești două persoane în același fel.
Hai să-ți propun ceva, chestie propusă unui tip în situația ta.
Ia-ți liber o săptămână, adică să nu vorbești cu niciuna, vezi care-ți lipsește mai mult.
Sau. Vei ajunge în situația în care una dintre ele te va pune să alegi, nici n-ai idee ce greu îți vine să te rupi de una dintre ele. Și-ai să faci prostii, că voi băieții n-aveți câteodată destul sânge-n vene ca să spuneți vrede-n față cum stă treaba. Iar după ce-ai ales, ai să ajungi să spui că ai făcut alegerea greșită și-ai s-o vrei pe cealaltă înapoi. Și cealaltă o să te-accepte, dar va face în așa fel încât să treci și tu prin toate stadiile prin care-a trecut ea, să șimți la fel.
Dacă o iubeai pe prima, a 2-a nu exista, da, dar asta nu înseamnă că trebuie să o alegi pe-a doua.
Eu zic să faci așa, să îți dai un timp, o săptămână, două, în care să nu vorbești cu niciuna, dar cu niciuna. Și vezi după, metinistule! laughing)

| girlpoisson555 a răspuns (pentru girlpoisson555):

Și cu a 3-a ce ai făcut, că ieri sau când parcă erau 3. big grin

| Jawsz explică (pentru girlpoisson555):

Nu mai joc metin. laughing Si. mersi thinking O sa incerc sa fac chestia asta.

| Jawsz explică (pentru girlpoisson555):

A..pai am lasat-o mai moale si nu mai e nimic intre noi.

| girlpoisson555 a răspuns (pentru Jawsz):

Păi ce să zic, baftă laughing
Ți-e greu te-nțeleg. Să vezi ce bine o să-ți fie când te vor pune să alegi smug
O să-ți placă, mai ales dacă ai sentimente pentru amândouă.
O să-ți vină să iei un avion și să te teleportezi în Uzbekistan. laughing

| girlpoisson555 a răspuns (pentru Jawsz):

Și sunt curioasă cum o scoți la capăt! laughing
Așa că aștept să-mi spui. laughing)

| Jawsz explică (pentru girlpoisson555):

Mor, i-am spus actualei de faza asta cum sa n-o mai bag in seama o saptamana. si cica > Adica ne despartim? =) mor.

| girlpoisson555 a răspuns (pentru Jawsz):

Ți-am lăsat pe undeva un mesaj.
Îți garantez că nu mori și că nu doare. laughing

| ƒутzσaѕa a răspuns:

Daca o iubeai pe prima, a doua nu mai exista in viata ta...asa ca alege-o pe a 2a.