| SteauaROsie a întrebat:

e cam ciudata povestea asta

vreau sa o scot la capat cu ajutorul vostru

e vorba de o fata

colega de munca cu mine

si de o saptamana lucram amandoi la o faza de lucru

tot timpul vorbim

ea are prieten de 8 ani

asa zice ea

e mai mare decat mine cu 3 ani
eu 20 ea 23

acum recent ea mi a dat tot din casa
ceva curios

cica are incredere in mine

ca a vazut ca sunt un baiat sincer,si nu dau cu ciocul

imi zicea de prietenul ei,

multe si marunte

din tot ce mi a povestit ea

am tras o concluzie

"prietenul e cam rece cu ea"

nu intelegeti gresit

asa e firea lui de baiat,o iubeste dar

nu i arata ca o iubeste,pur si simplu e putin mai distant

nu e sufocant,ca altii

ea mai zicea ca si ar dori un baiat, care sa fie un pic mai aproape de ea, sa i arate ca o iubeste

cred ca eu am sucit o un pic cu povestile mele

despre fostele mele iubite

eu ii ziceam mai mereu

ca eu sunt mai iubaretz

imi sun iubita mai des
si imi place sa petrec mai mult timp cu ea

cred ca chestia asta a facut o sa viseze frumos

in 3 zile a avut ceva de zis important(asta mi a ramas tiparit in minte)

prima zi-
imi zicea:

1-urat nu esti
2-prost nu esti
3-imi place caracterul tau

a2a zi:
"poate intr o buna zi ma voi indragosti de tine"

a 3 a zi:
nu prea o bagam in seama

si s a bagat ea in seama cu mine

"ce faci, ce mai zici, ma mai iubesti?"
razand

chestia asta m-a lasat cu gura cascata

sincer

nu prea stiu ce e in capul ei

mie cam teama

e mai mare ca mine cu 3 ani
si in plus are si prieten

dupa mine zic

ca i place de mine

dar nu stiu

cat ar fi dispusa pentru o relatie cu mine

ce ar trebui sa fac in cazul asta?

am nevoie de un sfat va rog

Răspuns Câştigător
| GLu a răspuns:

Nu cred ca ar fi o problema in diferenta de varsta, care oricum nu e mare, dar din ce ai povestit tu, ea te considera un bun prieten, caruia ii poate impartasi dorintele ei, iar faza cu "te iubesc... razand", cred ca a spus-o in gluma, ca unui prieten, asa ca sfatul meu nu te agita prea tare.

4 răspunsuri:
| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Ew, da muuuuuuuuuuuult iti mai place sa dai enter...

A, friendzoned e raspunsul la "intrebarea ta"

| NewSummer2013 a răspuns:

Cred ca vrea doar sa se joace...

are chef de aventuri ca prietenul e cam rece si n-o prea baga inseama, asa ca are nevoie PE MOMENT de unul mai "tandru si mai iubaret" Dar asta e numai asa pe moment. De iubit e clar, ca-l iubeste pe ala de 8 aniwinking

sau 2:te considera un prieten foarte bun cu care glumeste si considera ca poate sa-i impartaseasca orce.

In orce caz, nu te ambala! Stai in banca tah si gaseste-ti pe altawinking Mai sunt femei laughing

(scuza-ti greselile gramaticale, m-am grabit.)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te doare-n cap cumva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frățică, deci tu trebuie să faci în așa fel încât să nu fii cu ea, dacă are prieten.
O să fie nasol dacă o să fii cu ea, în timp ce are pe cineva.
În orice caz, spune-i să renunțe la băiatul ăla dacă ea ține la tine și tu la ea.
În Biblie scrie ceva pentru. tine "Nu te aseza nicidecum langa o femeie maritata si nu petrece cu ea la masa band, ca nu cumva inima ta sa fie cucerita de vrajile ei si in patima ta sa nu fii tarat la pieire." - Poate nu e măritată, dar are pe cineva. Tot merge sfatul din Biblie.
Noroace.