| anonim_4396 a întrebat:

eu si prietena mea avem niste probleme.sad Prietenei mele i-a intarziat menstrutia, trebuia sa-i vina in 2 martie si nu i-a venit, o dor si sanii. ea crede ca este insarcinata... am facut sex ultima data in urma cu 6 zile inainte sa-i vina menstrutia si am facut sex protejat intodeauna...ar putea sa fie?straight face! ma ajutati si pe mine va rog!:-o3

Răspuns Câştigător
| kiss a răspuns:

Nu cred ca e insarcinata, daca v-ati protejat, nu are cum.
acestea sunt simptome premenstruale: dureri de sani, spate, burta, cap, stari de nervozitate. menstruatia intarzie si din cauza stresului, ea se streseaza ca nu-i vine, nu? stati linistiti, nu e nimic, o sa ii vina foarte curand. bafta kiss

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O intarziere de doua zile este prea mica pentru a te gandi la sarcina, mai ales daca de fiecare data ati folosit corect prezervativ. Deocamdata nu puteti face nimic, doar sa asteptati. Poate fi o dereglare mica sau mare si, cel mia putin probabil, o sarcina (nu exista metoda contraceptiva 100% sigura, dupa cum stii). Daca menstra intarzie peste 7 zile, in a opta dimineata sa faca un test de sarcina si apoi sa mearga la ginecolog.

| Cătălina a răspuns:

Nu este insarcinata, are doar o dereglare. O dor sanii pentru ca i se apropie.

Pentru linistea voastra, luati un test de sarcina.

| Timmotey a răspuns:

Deci o data ce te-ai protejat nu e posibil sa fie insarcinata poate ca o sa ii vina peste cateva zile nu iti face probleme

| NoChanceForUs a răspuns:

Daca ai facut sex protejat, atunci nu te speria, nu e insarcinata.Problema ar putea fi de alta natura, asa ca mai bine ai merge cu ea sa-si faca un control la ginecolog.

| Comeandtellmesomething a răspuns:

Daca ati facut sex protejat nu are cum sa fie insarcinata. Poate organismul ei nu a fost pregatit,dar totusi, cred ca cel mai bine ar fi sa o duci la medic, el iti poate spune mai bine ce are.

| valy31 a răspuns:

Daca a facut sex protejat si n-a avut nici un fel de problema cu prezervativul atunci nu are cum sa fie insarcinata. Ciclul poate sa-ti intarziu 3-4 zile e ceva normal. Mie niciodata nu-mi vine regulat.winking

| PinkDea a răspuns:

Unelor fete in luna Feb. li se "deregleaza " sa zicem asa ziua in care trebuie sa le vina menstruatile ...eu cred ca o dor sani pentru ca ii cresc dar nu cred ca e insarcinata

| PuFuLeTe a răspuns:

POii ar putea sa fiee insarcinata...Dar cel mai bine e sa conculte un medicc straight face Nu e de gluma cu asa cevaa! Sau poate fi o dereglare hormonala! e normal ca ciclul sa mai intarzie!big grin

| Diddi_5659 a răspuns:

Pai, exista doar pastila de a doua zi, dar se ia la 72 de ore.
dupa aia, din pacate, nu mai ai ce face daca e.
testul de sarcina va va asigura la 21 de zile.

| amela a răspuns:

Spune-i sa nu se streseze sa nu se mai sperie, daca se sperie streseaza, poate sa ii intarzie daca o dor sanii inseamna ca trebuie sa ii vina, daca nu ii vine dupa 10 zile atunci sa se panicheze si sa isi faca un control da momentan sa nu se sperie, e firesc sa ii intarzie organizmul se schimba suntem in crestere ne dezvoltam. bine, hai ca totul o sa fie bine :*

| sandrapalog a răspuns:

Eu cred ca nu e insarcinata, ati facut sex protejat deci sunt putine sanse, eu zic ca e ceva normal adica suntem in 4 martie, mie imi intarzie ciclu si cu o saptamana... e normal ca sa mai intarzie! eu zic sa nu va speriati mai asteptati cateva zile si daca atunci tot nu vine ar trebui sa mergeti la medic!

| ionut_5066 a răspuns:

Va multumesc pentru raspunsuri!

| ionut_5066 a răspuns:

Mai astept raspunsuri!batting eyelashes

| ionut_5066 a răspuns:

Ce metode contraceptive sunt?, sa zicem daca ar fi straight faceinsarcinata... niste pastile...:-s