| kykysor a întrebat:

Ultima data am facut sex acum 3 saptamani, ciclul trebuia sa imi vina pe 5-6 dar mi-a intarziat 6 zile, nu mi-a venit nici macar o sangerare doar secretie, dar in acelasi timp ma doar sanii si burta. Oare sunt insarcinata?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Posibil sa fii. Ai facut sex exact in perioada fertila. Mai asteapta vreo doua zile si apoi fa un test de sarcina din prima urina de dimineata. daca e negativ, repeta-l peste inca 3 zile si apoi, indiferent de rezultat, du-te la ginecolog.

| catthshshshs a răspuns:

Daca a fost protejat si ati folosit corect metoda de contraceptie, nu ai cum sa fii insarcinata. Daca nu, ar fi bine sa apelezi la un test de sarcina. El te va lamuri cel mai bine. Daca de obicei nu ai un ciclul regulat si are fluctuatii in ceea ce priveste data cand apare, cred ca e ceva normal. Nici la mine, dupa 9 ani de la inceputul menstruatiei si 3 luni de la inceputul vietii sexuale nu este reglat.Secretia e bine sa nu fi fost de culoare maronie, cu sange, pentru ca asta ar putea semnala instaurarea unei sarcini. Dar fa testul, e mai binewinking

| carmin a răspuns:

Daca ati facut-o protejat, nu esti.
Daca ati facut-o neprotejat, este posibil sa se fi instalat o sarcina.
Fa un test de sarcina sau du-te la un control ginecologic.

| elamit a răspuns:

Cel mai bine fa-ti un test dupa care margi la ginecolog

| lilgirl a răspuns:

Sunt de acord cu carmin. dar se poate si sa iti fi intarziat...Am patit si eu asa luna trecuta... dar totusi pentru siguranta ta iti poti face un test happy