| maite1303 a întrebat:

Eu sunt mai timida,asa ca prietena mea cea mai buna l-a intrebat pe baiatul pe care il plac daca ii place de mine sau daca ar vrea sa stea cu mine.el i-a raspuns ca nu stie.ea il suna ca sa ii puna intrebarea asta, iar el crede ca ea il place desi ea i-a spus in nenumarate randuri ca nu vrea sa aiba de-a face cu el.acel baiat e cu mine in clasa si ne intelegem foarte bine,dar nu indraznesc sa deschid acest subiect,deoarece mie teama sa nu stric prietenia dintre noi.

P.S.:eu nu stiu ce sa fac, va rog ajutati-ma.sa-l uit sau sa incerc sa il cuceresc?
va rog sa imi raspundeti,pentru ca de la un timp de vreme incoace mi-am pierdut pofta de mancare, nu mai am chef sa fac lucruri pe care inainte le faceam....nu mai sunt aceeasi.

2 răspunsuri:
| dragos9234 a răspuns:

Daca a spus ca nu stie nu inseamna ca nu vrea, inseamna ca este mai timid si ca ar cam vrea.Tu du-te la el si spune-i, nu lasa timiditatea sa iti afecteze viata, vei vedea ca va merge sidupa ce vei fi cu el sentimentul acela ca esti indragostita nu se compara cu prea multe lucruri, iti va reveni pofta de viata.

| miky23 a răspuns:

Incearca sa ii arati ca il placi si poate acesta isi va da seama de sentimentele tale