| Ken7 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare.Nici nu stiu cum sa incep dar in clasa la mine este o fata de care imi place iar prietenul meu cel mai bun mise pare ca o place si el eu nu stiu daca el o place sau nu si nici el dar dupa cum ne comportam cu ea eu mi-am dat seama ca lui ii place de ea si el de mine ce as putea face sa o cuceresc eu nu vreau sa-mi stric prietenia cu prietenul meu dar nu stiu ce discutii ar aparea daca i-as spune ca imi place de ea pana la urma daca ea m-ar accepta pe mine nu as avea ce-i face.Iar acum 2 zile i-am scris acelei fete ca imi place de ea si tot ce simteam eu pentru ea creca am scris peste 100 randuri dar nu stiam id ei si l-am luat de la o colega inca nu mi-a dat accept dar nu stiu ce reactie ar putea avea la scoala mie teama sa nu spuna la toata clasa nici nu as mai putea da ochii cu colegii de rusine cand ma duc la scoala intru cu o frica daca a vazut mesajul nu stiu ce i-as putea face sa o cuceresc am observat doar ca si ea cand sunt prin preajma ei se uita in ochii mei si zambeste.Cel mai bun raspuns primeste fundita! PS:am 13 ani big grin

Răspuns Câştigător
| carmencita98 a răspuns:

Pai,avand in vedere ca ai doar 13 ani si ea banuiesc ca nu e la mare diferenta ca varsta, as spune sa vb cu ea fata in fata pentru ca asa e frumos...este fff adevarat ca la inceput probabil iti va fi rusine dar ce draq esti deja baiat mare si asta crede-ma o sa mai faci de multe ori de acum in colo ca de asta fac baieti si crede-ma ca daca esti finut si dragut..cu siguranta va spuna DA.si chiar daca nu tu nu trebuie sa iti pierzi increderea in tine si trebuie sa te gandesti ca mai sunt si alte fete pe lumea asta si cine stie pot fi unele si in postura in care esti tu acum si tu inca nu le-ai descoperit, si in privinta frici tale de colegi stai linistit ca daca ea e draguta nu va incepe sa te barfeasca prin clasa.te pup si sper sa ai noroc i'ti tin pumni!

| Ken7 explică (pentru carmencita98):

Mersi pentru sfat carmen chiar mi-a fost de folos mi-am luat inima-n dinti si i-am spus in fata si ea a spus da, dar sa nu mai stie nimeni din clasa... big grin

| carmencita98 a răspuns (pentru carmencita98):

Mersi moolt....ca maidesemnat castigatoare

| carmencita98 a răspuns (pentru Ken7):

Bv ma bucur...

5 răspunsuri:
| XamUITATsaimiPUNnumeX a răspuns:

Buna happy Pai mai..Nu va jucati si voi Adevar sau provocare? Sticluta?laughing Ca daca e sa va jucati, vorbeste cu un coleg sa iti pun o provocare gen sa o saruti laughing Si in legatura cu prietenul tau..De ce sa se supere? Poti sa ii explici clar..Ca mai sunt destule fete pe planeta asta laughing Ce daca i-ai ''furat'' mireasa?laughing Asta e viata! Trebuie sa se obisnuieasca prietenul tau laughing Viata iti da un sut in fund iar tu trebuie sa te ridici! big grin

| NicuOfficial a răspuns:

Incearca sa bagi strambe la ea despre prt tau cel mai bun si sa ii zici ca o placi.