| anonim_4396 a întrebat:

Salut, fosta mea s-a despărțit de mine saptamana trecuta pe motivul ca ma enervez repede sau ca ea nu este facuta pentru relatii, ca de abia atunci își dăduse seama, ne-am iubit mult și mereu am avut grija sa ma comport chiar decent cu ea și nu mi-am bătut joc. Acum vrea sa fim iarăși împreuna pentru ca nu ii place sa stea cu gândul ca nu mai este cu mine și regreta ca m-a pierdut. Eu după despartire am suferit după ea dar începuse sa îmi treacă fiindcă am început sa ma cunosc pe afara cu prieteni noi și printre aceștia fiind și fete, sa o dau repede uitarii. În fine, ideea e ca eu nu prea mai vreau sa fiu cu ea, mi-e teama sa nu patesc la fel iară și sa plece asa dintr-o data când are ea chef. Voi ce credeți? Eu am 16, ea 15 ani.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Există și momente când astfel de situații care te fac să-ți dai seama pe cine iubești și să regreți și să vrei să faci să meargă, depinde de tine cât vrei să-ți asumi riscu. oricum ești la o vârstă când e bine să experimentezi cât mai multe și să nu te implici în ceva prea serios

| Violleta2022 a răspuns:

Cand dumnezeu v-ati iubit voi mult, daca voi inca sunteti foarte micuti: ea 15, tu 16?
Tu chiar nu vezi ca sunteti inca copii cu capricii?
La varsta asta totul este schimbator, azi va iubiti, maine va urati si va certati samd.
Daca nu te intelgi cu ea, da-i pace, alta, care sa nu te mai enerveze!

| Celcestietot a răspuns:

Faci ce consideri ca este mai bine. Daca vrea sa fiti impreuna iarasi, ii mai poti acorda o sansa.

| Andreeush a răspuns:

Dacă tu nu mai vrei să fii cu ea atunci las-o, ai toată viața înainte.

| Sofer a răspuns:

Cunoaște alta fata noua și las-o pe fosta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut! Ai o gândire sănătoasă pentru că sunt șanse mari să facă fix același lucru după o vreme. Nu știe ce vrea așa că nu are rost dacă v-ați despărțit să încercați din nou. E doar părerea mea. Succes!

| RowseRj a răspuns:

Eu zic că dacă s-a despărțit de tine pe motivul acesta neînsemnat înseamnă că nu tea acceptat așa cum ești. Eu zic să treci mai departe. Dar dacă chiar o iubești mai dăi o șansă