| denilove a întrebat:

Salut, ieri m-am despartit cu baiatul pe care-l iubesc, si astazi l-am intrebat care e cauza ca vrea sa ne despartim, el a spus ca nu vede viitorul cu mine, si ca ramanem prieteni...cei mai buni prieteni, eu nu cred c-o sa pot sa fim prieteni, pe cind il iubesc sad... dati-mi niste sfaturi

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| oAnna a răspuns:

Salut! In situatia ta, nu as incerca sa il conving sa ramanem prieteni pentru ca nu ar avea nici un efect, e clar, baiatul nu mai vrea sa fie cu tine. asa ca fi indiferent cu el si sa nu pari prea afectata de situatie, astfel ai o sansa, chiar daca e mica, sa se intoarca la tine. Daca nu, let him go, din fericire nu e singurul baiat din univers.

| Hope_9316 a răspuns:

Heey! kiss
Personal, nu cred in prietenia dintre o fata si un baiat, dupa ce au fost iubiti, decat daca nu au existat sentimente, nici de o parte, nici de cealalta sau daca unul dintre cei doi spera intr-o impacare.
Zilele trecute vorbeam cu fostul meu prieten, de care m-am despartit de cateva saptamani, tocmai dfespre acest subiect.Si amandoi am ajuns la aceeasi concluzie... O astfel de prietenie ti-ar face mai mult rau decat bine, chiar daca momentan ai impresia ca ti-e bine chiar si in postura de amica a baiatului de care esti indragostita. Tocmai aici e si problema, draga mea... Esti indragostita de el, nu-i poti fi amica, spre deosebire de el, care nu nutreste aceleasi sentimente fata de tinewinking
Sfatul meu este sa-l eviti pe cat osibil, pentru ca, din cate inteleg, nu mai exista nicio sansa sa va impacati. El nu simte pentru tine ceea ce tu simti pentru el.
Capul sus! happy Orice experient te invata ceva. Pastreaza amintirile frumoase si mergi mai departe. Orice are un sfarsit, mai mult sau mai putin placut.

Succes! kiss
Kisses!batting eyelashes

| denilove explică (pentru Hope_9316):

Nu demult totul era bine, poate a dorit sa ne despartim pentru ca nu ii ofer atata afectiune si caldura cata el.

| Hope_9316 a răspuns (pentru denilove):

In cazul asta, daca te consideri capabila sa repari ceea ce consideri ca ai gresit si crezi ca asta l-ar determina sa ramana langa tine, discuta cu el happy Vorbiti despre ceea ce este intre voi si vezi daca mai e vreo cale de impacare. Sustin in continuare ca o relatie amicala nu te-ar ajuta, chiar daca vrei sa il recastigi ca si iubitwinking. Poate ca, daca vede ca incerci sa imbunataesti ceva, o sa fie si el dispus la o noua incercare. Dar nu ai de unde sa stii pana nu vorbesti deschis cu el. happy

Inca o data succes, draga mea! kiss
Kisses!batting eyelashes

| GeosBIOS a răspuns:

Stiu ca femeile sunt mai sentimentale, dar cauta sa gasesti puterea necesara sa treci peste asta. Dragoste cu forta sa stii ca nu se poate.

Chestia asta cu mai bine ne despartim, dar hai sa ramanem prieteni este vrajeala la maxim. Prin asta baiatul, care te-a lasat cel mai probabil fiindca-i place de alta, cauta sa se arate mai putin vinovat decat este, in sensul ca probabil nu a avut curajul sa-ti spuna in fata adevaratul motiv. Insa de cele mai multe ori nu vor cu adevarat sa ramana prieteni in continuare cu fostele. De fapt in calitate de barbat pot sa-ti spun ca ne cam este indiferent daca ne mai dam buna ziua cu fostele pe strada sau nu.

| Claudia1397 a răspuns:

Buna!
so, parerea mea este sa il lasi in pace! cat timp aveti de cand sunteti impreuna? cred destul avand in vedere ca esti indragostita de el si dupa atata timp el iti zice ca nu vede un viitor alaturi de tine si ar fi mai bine sa ramaneti cei mai buni prieteni? sper sa nu te superi pe mine dar sincer cred ca doar s-a folosit de tine! din prietenie poti face iubire, dar din iubire prietenie nu doar daca sentimentele nu au fost reciproce! cu timpul vei gasi un alt baiat si atunci vei intelege ce s-a intamplat intre voi... unde v-ati pierdut! important e sa fii tare si sa ai grija de cine te indragostesti! ca el gasesti multi pentru ca MAJORITATEA din ziua de azi sunt asa! Mult succes :* si fi puternica!

| Alex_Anghel_1993 a răspuns:

Pai eu sunt baiat iar el nu te vede ca fiind iubita/sotia lui.Nu crede ca tu esti cea sortita lui, aleasa lui. daca as fi in situatia ta cu o fata as vaea 2 optiuni as lasa-o in pace sau as sta cu un grup de prieteni in care este si ea doar ca as pastra distanta

Salut,in primul rand daca el a spus ca nu vede un viitor cu tine, e clar ca ii este indiferent daca ramaneti prieteni buni sau nu, mai mult ti-a spus asta ca sa nu te "raneasca" mai rau decat te-a ranit deja.In al 2-lea rand,ar fi bine sa incerci sa nu te mai intereseze de el, incearca sa il eviti pe cat poti de mult, desi o sa iti fie greu, dar e mai bine asa, decat sa iti faci rau singura.