| Mitocaru_Mario_1995 a întrebat:

Imi place de o fata de foarte mult timp, dar nu stiu cum sa ii spun. Deoarece e cu un an mai mare ca mine vreau sa fac ceva ca sa o impresionez, pentru ca vreau sa fim impreuna. Ce as putea sa fac?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Exista macar un singur motiv care sa te opreasca/retina sa nu o intrebi in mod direct care este parerea ei in legatura cu tine? Incearca sa o abordezi astfel si vei afla in mod negresit ceea ce doresti sa stii, nu e nevoie de nimic mai mult decat de putin...curaj. De asemenea atunci cand esti cu ea incearca ca in timpul discutiilor sa-i pui/spui asa "cu totul intamplator" intrebarea urmatoare : ai accepta invitatia mea, ca maine/azi sa mergem impreuna sa servim o inghetata si pe urma sa facem si o plimbare doar in 2. Ar reprezenta o forma mascata de a o invita de fapt la plimbare. Incearca deoarece nu ai ce pierde poti iesi doar in castig. Succes!

| Maria_Elena_Chirca_1991 a răspuns:

Crede-ma ca daca ai pana in 25 de ani si ea este cu un an mai mare decat tine, nu ai nici o sansa pana pe la 25-30 de ani. Fetele sunt atrase intai de barbati cu experienta, care sa le invete ce stiu, apoi, de pe la 25+ de altii mai tineri, pe care sa ii invete din experienta acumulata.