| Markusfrtt a întrebat:

Imi place o fata. O iubesc mai bine spus. Si eu unul nu o inteleg. Am sa va spun tota povestea.

Am vorbit odata cu ea, am glumit etc. Apoi ea s-a bagat in seama cu mine pe facebook. Am inceput sa vorbim. Dupa o saptama ea s-a suparat pe mine din cuaza unei chesti cu care eu nu aveam nici o treaba, nu eram implicat. Chiar daca eu i-am explicat in detaliu toata treaba ea nu ma crezut. Atunci i-am spus ca o plac. Nu ma crezut, a crezut ca glumesc. Apoi intr-un final ma crezut, dar ea tot credea ca glumesc in legatura cu sentimentele mele fata de ea. Apoi in alta zi imi trimite mesaj, ca eu ii spun ca o plac dar eu sunt intro relatie cu cineva. O persoana i-a spus cum ca eu as fi intro relatie cu cineva. Atunci s-a suparat foarte tare pe mine. Abia am reusit sa o convinc ca nu am nici o treaba cu nici o fata. Atunci cand s-a suparat prima data pe mine, am intrebat-o daca ma place, iar ea mi-a spus, ca nu poate sa imi spuna ca este nervoasa, suparata, sa o las sa se calmeze. De cate ori am intrebat-o ia nu-mi spunea pentru ca credea ca eu glumesc cu ea.Cand s-a suparat a doua oara pe mine, mi-a spus ca simte ca nu poate sa aiba incredere in mine si tot cei spun eu sunt doar minciuni. Baieti cu care a fost pana acum, nu o iubeau, doar au mintit-o. Dupa ce am insistat foarte mult imi trimite mesaj si imi spune ca ma crede, dar nu mai vorbim cu vorbeam inainte, simt ca nu are pofta sa vorbveasca cu mine.Mi-am facut orgoliul praf. M-am saturat. O iubesc foarte mult, dar nu stiu ce sa fac. Nu stiu daca ma place, nu stiu daca simte ceva pentru mine sad. De fiecare data cand o intrebam daca ma place. nNu imi spunea si asta pentru ca ea credea ca glumesc. Nu are incredere in mine, deloc. Sa suparat pe mine fara ca eu sa vi avut vreo legatura cu cele intamplate. CE ar trebui sa fac. Voi ce credeti? Ma place sau nu? Eu unul cred ca o las balta pentru moment. Adica nu-i mai trimit nici un mesaj, nimic. Nu ma mai bag in vorba cu ea happy Voi ce credeti? AStept pareri

3 răspunsuri:
| MisteriousGirl97 a răspuns:

Buna! Interesanta povestea ta. Eu una cred ca ar trebui sa nu o mai cauti o perioada, sa vezi daca si ea te cauta. Atunci cred ca o sa vezi cu adevarat daca ii pasa de tine, daca vrea sa vada ce ai mai facut. Succes!

| midnattsol1408 a răspuns:

Draga Denis, povestea ta este foarte asemanatoare cu povestea pe care am "trait-o" eu in urma cu cateva luni. Intr-o seara un baiat din scoala mea a intrat pe mine pe facebook. Dragut, placut, amuzant, am vorbit vreo 2 saptamani pana cand am inceput sa ne tachinam iar el cumva s-a suparat si am ajuns si eu in stadiul tau; nu spunea nici ca ma place, nici ca nu, desi eu i-am spus de mai multe ori ca il plac. Vazand ca tot eu il bag in seama si ca mai niciodata nu are chef sa vorbeasca cu mine si de multe ori imi raspundea in sictir mi-am intrebat cativa prieteni ce parere au despre aceasa "situatie", iar raspunsul a venit in gen "nu te merita" "e un bou", insa raspunsul concret a venit de la cel mai bun prieten al meu "eu cred ca nu te place asa de tare, din moment ce isi permite atatea cu tine si iti vorbeste asa de urat", iar ceea ce mi-a spus el m-a facut sa-mi dau seama ca avea dreptate, insa nu pe moment, ci dupa cateva saptamani. Intre timp, a avut loc "ultima cearta" cand el s-a facut "foc si para" si a zis ca "are nevoie de timp sa ma ierte" asa ca i-am dat timp si nu l-am mai bagat in seama. Ce crezi ca s-a intamplat in continuare? Ei bine, iti spun eu, au trecut aproape 6 luni de cand nu ne-am mai adresat un cuvant. Sfatul meu este sa nu iti calci pe orgoliu mai mult decat ai facut-o, deoarece din ceea ce ai spus tu denota ca ea nu te place "foarte mult" si ca nu merita sa iti bati capul cu ea, mai devreme sau mai tarziu nici nu o sa va mai salutati cand o sa va vedeti. Eu spun sa cauti ceva mai bun, iubirea poate fi chiar langa tine si tu nici nu ai realizat pana acum. Sper ca te-am ajutat, o seara frumoasa :*

| Markusfrtt explică (pentru midnattsol1408):

Eu nu m-am certat deloc cu ea. Dar nu vreau sa renunt la ea happy. Ea si-a pierdut increderea in mine, desi eu nu am avut nici o treaba cu cele intamplate. De azi nu ii mai trimit nici un mesaj. Daca imi trimite ea daca nu asta e. Eu nu ii mai trimit.