| Mkeynes a întrebat:

Salut, imi spuneti va rog de ce prietena mea se simte cam rau, o cam doare burta?
E posibil sa fi ramas insarcinata?

Ei i-a inceput sangerarea pe 17-10-2018- si s-a terminat cam pe 22-10_2018.
Pe 22 nu mai avea nimic.
Problema este ca pe 25 am avut contact sexual putin neprotejat dar nu am terminat inauntru
Si asta imi e frica...
Problema este ca ea nu stie daca are ciclul regulat sau nu.
Dar ultimul i s-a terminat sangerarea pe 05-sau 6 septembrie si urmatoarea a inceput tot asa pe 17 Octombrie destul de tarziu.
Atunci noi nu am avut contact sexual.
Tin sa mentionez ca o cam doare burta cateodata de la cateva zile sau o saptamana de la contactul sexual...e riscul sa fie insarcinata?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Chiar nu v-ati invatat minte ca sexul neprotejat duce la accidente si sarcina?
Ma rog, daca risti, trebuie sa ti se intample odata ca sa pricepi ca treaba este serioasa,

| Mkeynes explică (pentru Violleta2022):

Ati stiut totul despre sex la inceperea vieti sexuale?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mkeynes):

Nu, bineinteles ca nu, dar nici nu l-am practicat pana nu am gasit prezervative sa cumparam.
Pe vremea aia, chiar era o mare problema, ca nu se gaseau, dar acum, sunt pe toate drumurile si chiar nu aveti nici o scuza, sa nu le cumparati si folositi.

| sofisis a răspuns:

Nu are menstruatie regulate, clar. De la sarcina nu ai dureri de burta.

| Mkeynes explică (pentru sofisis):

SI burta de la ce sa o doara

| EmmaSimona1323 a răspuns:

E posibil sa se fi implantat ovulul fecundat in uter si sa ii creeze discomfort asemanator menstruatiei. Cel mai bine cumparati un test si daca sunteti destul de mari ca faceti sex atunci trebuie sa fiti si constienti ce consecinte pot avea loc. Folositi prezervative ca de aia s-au inventat.

| jocker199 a răspuns:

Ca sa te liniștești cel mai bine compara un test de sarcina de la farmacie... totuși poți aștepta să treacă și aceasta luna și dacă nu ii vine menstruația puneți mari semne de întrebare
nu este suficient sa o scoți înaintea finalizări corpul uman elimina spermatozoizi și pe timpul actului sexual