| anonim_4396 a întrebat:

Salut, în data de 27 mai am avut un contact sexual neprotejat, ciclu mi se terminase in aceiași zi, și-a dat drumu în mine. Am luat escapelle la 3 ore după accident, am avut sângerări vaginale 8 zile ca sindrom. Următorul ciclu trebuia să vină pe 18 iunie, întârzie de 7 zile. Am avut grețuri azi dimineață oare să nu și-a făcut pastila efectul și sunt însărcinată?

2 răspunsuri:
| Teo29 a răspuns:

Sanse de sarcina acum nu cred ca mai exista, dar, pastila de a 2 zi iti va face mari probleme pe viitor, cu dereglari ale menstruatiei.

Sfat : Pe viitor folosiți prezervativul corect, și de fiecare data!

| madalinrazvan a răspuns:

Buna. Sunt multe sanse sa fii insarcinata, dar te sfatuiesc sa iti faci un test de sarcina, pentru a afla sigur daca esti. Numai bine!