| BaNNer a întrebat:

Salut la toata lumea! Ma numesc Cristi.

Intrebarea mea e urmatoarea:
Cum pot "scapa" de o nebuna cu care am fost 1 an de zile?
Tin sa mentionez ca mi-a gresit cu niste chestii si continua sa o faca.
Cu timpu' am incetat sa o iubesc, deci acum nu o mai iubesc, dar ea zice ca nu poate traii fara mine si ca vrea sa ne impacam.
Eu simt ca nu o mai suport si nu pot scapa de ea.
Am incercat sa o fac cu frumosul sa inteleaga, am incercat sa o fac sa se simta cum m-am simtit eu cand am aflat ca a mintit si intentionat si neintentionat, am injurat-o am amenintat-o cu unele chestii si cam nici un efect.

Are careva vreo idee cum as putea sa o fac sa inteleaga ca eu nu o mai iubesc si nu vreau sa mai fiu cu ea, sa pot fi lasat in pace?

Răspuns Câştigător
| Enaaa a răspuns:

Salut!
pai...cum au spus ceilalti amici de pe TPU, ignor'o. Daca nu merge, cel mai simplu lucru ca unei fete nu ii place este cind te vede cu alta.gaseste alta fata... ea va intelege ca nu o mai iubesti si ca nu mai vrei nimic cu ea
succes

17 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Ignor-o pur şi simplu, dacă tu ai spus că cu vorba bună nu funcţionează atunci asta e. Dacă o vezi nu o saluta, dacă te sună nu-i răspunde, las-o să sune. Nu ai ce face. Eventual poţi să-i dai un ultim mesaj cu ceva de tipul : " am încercat să te fac să înţelegi, însă se pare că nu am cu cine vorbi, te rog să mă laşi în pace pentru ultima oară! " Şi după dacă tot aşa face, ingor-o. Nu înţeleg genul asta de persoane care insistă. Baftă!

| lyrics a răspuns:

Gaseste'tsi o prietena batausa
care face box sau ceva de genu
laughing)
sau macar vb cu o amica de'a ta.sa se dea drept iubita ta si sa se ia putsind de ea
sa o sperie
nu stiu
e cam disperata.
daca nu... du-te la politsiehee hee
:*

| kaya a răspuns:

Daca te vei comporta asa in continuare cu ea la un moment dat se va plictisi sa fie injurata si sa nu aibe atentie si iubire de la tine...si te va lasa ea satula pana peste cap de comportamentul tau, doar nu vrei sa scapi asa de cineva numai batand din degete asta nu se poate.Cand te suna cauta si tu alta fata si pune-o sa vb la telefonul tau sa zica ca este cu tine sau daca cu adevarat asta doresti vei gasi tu destule motive sa o faci, poti sa ii spui in fata "Dragostea cu sila nu se poate" daca ai rabdare ai sa reusesti...numai bine si mult succes iti doresc.

| mihaa a răspuns:

Vb ca parinti ei si explica-le situatie si sa ia masuri ca fata lor
bafta

| Miha1308 a răspuns:

Fa niste schimbari gen alt id alt numar de telefon ca sa nu te mai streseze si asa. Poate mergetongue

| KiddSimo a răspuns:

Nu`ti mai bate capu cu ea...
las`o daca nu intelege...

poate va intelege cand te va vedea cu alta fata...

| cornel a răspuns:

Nu o mai baga in seama

| negrutzaa a răspuns:

Buna! si eu am fost cam in aceeasi situatie, am fost cu un tip 2 ani, mi-a gresit ff mult si am hotarat acum 2 luni sa ma despart de el, intre timp am iesit cu altcineva, insa ex ul continua sa ma sune, a inceput sa ma ameninte in toate felurile, mi am schimbat id ul, nr de telefon, si daca a vazut a inceput sa o sune pe prietena mea cea mai buna sa o amenintze ca daca nu ii da nr meu de tel ii spune totul despre ea prietenului ei, dupa a inceput sa sune la mine acs sa spuna parintilor mei tot felul de chestii despre mine, fara a se prezenta, insa eu cu ajutorul prietenelor mele l am ignorat, pentru chestiile care mi lea facut am incetat sa l iubesc dar el nu intelegea, si ignorandul si vazand ca nu poate sa faca nimic sa ma desparta de celalalt de vreo 2 saptamana a inceput sa ma lase impace, las o o sa si gaseasca si ea pe altcineva si nu o sa te mai streseze

| Papusha_3366 a răspuns:

Ignor-o ...cu timpul te va uita.Insa dupa asta daca cumva iarasi ti se vor intoarce sentimentele veti avea putine sabse sa fiti impreuna.

| galcionak a răspuns:

Nu o lua in seama si ea se va satura sa iti joace pe dinainte si te va lasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca ea te iubeste foarte mult, probabil ca ai intretinut relatii sexuale cu ea si de aceea nu vrea sa renunte la tine. Sfatul meu ar fi sa ii explici cu ce ti-a gresit si sa va impacati sa o mai ierti o singura data si sa-i zici ca e pentru ultima data cand o ierti si daca mai continua cu prostiile o sa va despartiti definitiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o mai baga in seama.

| andutzza776 a răspuns:

Iesi la intalnire cu alte fete, vezi-ti de treaba ta
combinate cu alta fata si spune-i ca ai trecut mai departe, ca nu mai simti nimic pentru ea
bafta!

| Luminiţa_5081 a răspuns:

Hai ca ii dau eu un raspuns cel mai sigur. v-a scris voua ca sa se razbune pe mine pentru ca am postat si eu aici http://www.tpu.ro/......irea-mea/. Si stie si el prea bine ca nu am vrut sa ma impac cu fostul prieten dar incearca sa se victimizeze.Ca sa o luam usor nu am vrut sa public nici un nume de al lui, am postat pentru ca aveam o nelamurire si am preferat sa pastrez anonimatul.Ma rog. Acum problema in sine. da, am gresit si eu in relatia asta dar nici el nu e un sfant. Spre deosebire de el am ales sa trec mai departe.Nu sunt vreo obsedata cum dati voi de inteles si cum a lasat el sa se inteleaga.Nu e necesara nici politia nici nimeni intr-o problema de cuplu.Traim intr-o societate, nu in jungla. El, acum e plecat in Franta de cateva luni.Nu l-am inselat si am fost perfect de acord sa il astept.Tocmai pentru ca il iubesc.In prima lui plecare in Franta s-a ales cu o fantezie adusa la realitate:sa se culce cu o negresa. A facut-o si pe asta.Nu i-am zis nimic si am mers mai departe scuzandu-se ca a fost o fantezie si nici decum ca m-a inselat.Crede ca daca mi-a marturisit gata am iertat si nu m-a afectat deloc.Pe fostul prieten l-am contactat ca sa ii intorc niste monede si am reusit nici decum ca as fi vrut sa ma impac cu el. Daca vroiam asta nu mai ma complicam cu Cristi si o faceam inainte sa fiu cu el.logic.Deci amandoi am gresit si eu l-am acceptat si cu defecte si cu calitati ca de aia iubesti, in schimb el nu poate sa treaca mai departe...traind in continuare in suprematie.Pentru el femeia isi are loc undeva nu departe de sclava din toate punctele de vedere.De ce am acceptat asta? Pentru ca are si calitati. Faptul ca ma injura si imi vorbeste urat m-am obisnuit deja pentru ca stiu ce il determina sa o faca.Nu am umblat niciodata dupa bani si nu m-am uitat la portofelul lui l-am luat asa cum este cu ajunsuri si neajunsuri pentru ca daca iubesti si iubirea este reciproca iti poti construi un palat la figurativ in care sa te simti confortabil.Eu la randul meu nu i-am cerut absolut nimic pentru ca o sa am si casa si masina si facultate numai timpul sa mai treaca.Acum nu isi va da seama poate pentru ca e prea suparat dar intr-o zi va realiza ca niciodata nu i-am vrut raul ba din contra am vrut sa facem sa ne fie bine la amandoi. Daca i-am zis ca ii las spatiu sa fie singur sa nu mai stie de mine sa vada intr-adevar daca ii lipsesc si ce isi doreste de la viata cu mine:sa fim sau nu impreuna, mi-a raspuns ca de aceea doresc asa sa-mi fac eu de cap sa nu stie el de mine.Stiind ca eu nu ies mai nicaieri nu frecventez nici cluburi nici discoteci. Daca e sa fac asta prefer sa o fac cu el. O iubire o singura data in viata o intalnesti, prin urmare nu am nevoie de nimeni altcineva.Am sa ma axez pe facultate.Aceasta urmand sa o incep in toamna si Da sunt dispusa sa il astept pentru a ne relua relatia.Atat am avut de spus sper sa ma fac inteleasa de cine trebuie.Multa bafta tuturor!

| BaNNer explică:

Am uitat sa mentionez ca am facut si asta am ignorat-o... dar ea continua.
Oricum o sa fac asta si in continuare.

Ceva pareri din partea fetelor? poate ele stie vreo metoda mai rapida...

| BaNNer explică:

Ksy - nu ai idee de cate ori am iertat-o..."pentru ultima oara"

kaya - i-am zis deja ca "Dragostea cu sila nu se poate". Ea zicea ca chiar daca m-am despartit de ea... nu o sa mai aiba pe nimeni in viata ei ca nu are nevoie de altcineva decat de mine.

mihaa - nu stiu daca e cea mai buna alegere sa fac asta dar e o idee buna. Multumesc.

Deci din cate vad mai toata lumea zice sa o ignore si sa am rabdare.
Asta o sa fac! Multumesc la toata lumea pentru ajutor.
Daca mai vine careva cu o idee diferita il/o rog sa posteze.

| BaNNer explică:

Dupa cum ziceam... nu pot scapa de ea nicaieri.
Chiar credeti ca e nevoie de politie sau nu? laughing Desi cred ca o sa iau mai intai sfatul lui "mihaa" si o sa vorbesc cu parintii ei.