| yomya a întrebat:

Salut la toti.am si eu o intrebare in ultimele luni am avut dereglari hormonale si menstruatia imi intarzia si cate 2 saptamana, acum in luna martie dupa 1 am luat marvelon 28 si am inteles ca nu se mai face, duminica termin folia si luni ar trebui sa iau alta si nu stiu ce sa fac ...ar trebuie sa iau marvelon 21 dar imi este frica sa nu se intample ceva si sa am din nou dereglarile mestruale si sa nu imi vina in zilele acela de pauza. Voi ce spuneti, pentru ca am inteles ca a 8 a zi trebuie sa incep alta folie daca iau marvelon 21...ast un rasp plssss repede pentru ca luni trebuie sa incep alta folie

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Marvelon 28 si 21 sunt perfect identice. Cele 7 pastile suplimentare contin putin fier si cam atat, absolut nimic special.

1 răspuns:
| yomya explică:

Si pot sta linistita? adica nu voi avea intarzieri de ciclu si obligat trebuie sa imi vina in perioada acea de 7 zile?