| galaxy000 a întrebat:

Salut la toti. Baieti si fete am o problema care ma ingrijoreaza foarte mult. Am o prietena pe care o iubesc mult si tin la ea acum recent am fost cateva zile impreuna si am vrut sa facem sex dar aveam erectii foarte scurte uneori daca erau mai lungi si incercam sa o penetrez indata scadea erectia si nu puteam face nimic si de fiecare data una si aceeasi se intimpla, si simt ca chiar daca voi incerca sa o penetrez indata voi ejacula, deja mie frica sa ma gandesc la asta va rog mult daca aveti ceva sfaturi sa imi raspundeti, va foi fi foarte recunoscator. Mentionez ca am 24 ani pana acum nu am avut partenera stabila din cauza timiditatii foarte mari dar am avut parte de sex si a fost tot ok. Va multumesc mult

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din cauza excitatiei prea intense este aproape imposibil de evitat o asemenea situatie, dar chiar daca vei ejacula instant penisul s-ar putea sa nu "moara" complet (deoarece de regula asa se intampla) si sa reintre destul de rapid din nou in erectie. In majoritatea cazurilor a doua incercare da rezultate chiar daca nu cele scontate. Doar procedand astfel vei reusi sa acumulezi experienta si in timp chiar si capacitatea de a-ti controla si coordona ejacularea. Dar pentru asa ceva trebuie ca si partenera sa inteleaga ce se petrece si sa te ajute. Succes.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E din cauza stresului, relaxeaza-te si incercati sa prelungiti mai mult preludiul.

| Emilian65 a răspuns:

Incearca sa nu mai fii stresat cand vrei sa faci sex cu iubita.

| Oana92 a răspuns:

Esti mult prea stresat! Sexul se face din si pentru placere! Incearca sa te concentrezi pe ce simti si pe partenera, nu pe faptul ca ''trebuie'' sa ai erectie si sa faci sex cu ea.

| galaxy000 explică:

Da incerc sa fiu relaxat dar oricum erectia apare dar dispare dupa 2 min si asa de multe ori nu pot avea una de lunga durata sa incerc ceva pastile sau e prea devreme la varsta mea?