| AndreiS23 a întrebat:

Prima si prima oara tin sa mentionez ca am prietena stabila de 3 ani, si sex facem de 4-5 ori pe saptamana. Am si eu o mica mare problema. Am 19 ani iar pana acum 3 zile nu am avut nicio problema cu erectia(am si avut contact sexual, tot perfect). A doua zi cand am vrut iar. am observat ca am o erectie foarte slaba si nu puteam sa penetrez.

Nu stiu ce poate sa fie, am avut o Nevralgie Intercostala(dar acum 2 saptamani) si in prezent iau Magneziu, in rest niciun tratament. A da... am acasa bicicleta statica si fac 2h pe zi deoarece vreau sa duc o viata sanatoasa, iar chestia este ca de cand am inceput sa fac sport a aparut... nu stiu ce sa zic. Am citit undeva ca ciclismul nu este asa bun pentru circulatia sangelui la penis.

De masturbat ma masturbam si dupa ce ea pleca de la mine(mai voiam.) dar ea nu mai putea, deci era o intensitate sexuala foarte mare.

Imi puteti da ceva sfaturi?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Tot ce e prea mult strica,nu ti-a spus nimeni?
Mai abtine-te,este prea mult,chiar daca tu "mai vrei"!
Disciplineaza-ti mintea,ocup-o cu alte lucruri care iti plac si las-o mai moale,ca nu te vad bine!
happy
Cu un asemena ritm,risti sa functionezi defectuos in cativa ani!
Mai rarut ca-i mai dragut!
Nu e de vina nici ciclismul,nici magneziul,acesta din urma chiar e folosit in cazul erectiilor slabe,impreuna cu seleniul,de exemplu!
Este o coincidenta ca problema ta a aparut exact acum,dar fa o pauza de cateva zile,o saptamana,hraneste-te echilibrat,fa sport(nu numai ciclism,mergi la sala, alearga, fa jogging), oxigeneaza-ti creierul, nu te autosatisface, interzice-ti orice gand sexual si vei functiona perfect.
Si fa-ti un program mai light pentru sex...ai exagerat mult.
Sanatate!

| AndreiS23 explică (pentru greece12):

Pai si daca nu-si revine dupa 1 sapt. sa fac o programare la Urolog?

| greece12 a răspuns (pentru AndreiS23):

Incepe prin a face o pauza, abia apoi gandeste-te la urolog, sexolog, psiholog, etc!
Tie chiar iti lipseste rabdarea!

| darrio2007 a răspuns:

Excesul dauneaza.Mai trebuie si odihna.Nu abuza, mai ales de masturbare, daca ai si prietena cu care faci sex.