| Wordofthat999999 a întrebat:

Salut! M-am despărțit săptămâna trecută de fostul meu, din cauza ca era foarte gelos, nu era de acord sa ies cu o prietena ca nu o suporta ca ma poate influenta la prostii sau la băieți, ma ținea non stop la telefon pana când adormeam, cand plecam de la munca îmi spunea sa-l sun imediat, daca plecam la o ruda ma tot suna cât mai durează ne certam și stăteam mereu în tensiune. O data am salutat un verisor și ne-am pupat pe obraz în semn de salut și era și el de fata și le-am făcut cunoștință când ne-am întâlnit din întâmplare și a spus ca a văzut negru în fata ochilor ca m-am pupat cu el pe obraz și ca voia sa ne pocnească pe amândoi. El prefera sa stau doar în casa și atat, orinde ma duceam trebuia sa-I fac poze mereu unde sunt, trecea cu masina lângă zona casei mele sa vadă dacă am masina acasa. Știu ca a ținut la mine dar pur și simplu nu mai suportam ma simțeam "sechestrata "și îmi este greu sa-l uit ma simt trista și simt ca nu-mi mai.pot reveni, el mi-a spus săptămâna asta sa o luam de la 0 fără gelozii și interziceri dar nu prea îl cred.... O prietena și un verisor mi-au spus sa merg cu ei în seara în club voi ce ma sfătuiți sa fac ma simt foarte trista nu-mi mai pot reveni sad.

16 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sa o luam de la 0 fără gelozii și interziceri dar nu prea îl cred.
Să nu îl crezi. Este boală care nu se vindecă.

| relian a răspuns:

Stiu pe cineva, tot o femeie, si-a gasit unu care i-a placut cyum arata, fata fericita nevoie mare sa si mutata cu ala. Alde sorasa i-a spus ca nu-i bine ce face dar stii si tu cum e cand iti sfiriei calcail; e dupa cineva laughing
A stat nu mai stiu 5 luni si a fugit de la ala, a fugit, adica a plelcat fara sa ii zica, fara ca ala sa fie acasa, ca altfel nu stiu de pleca.

Duypa iar nu mai stiu X luni, sa intilnit iar cu respectivu. Gata in seara aia deja sa mutata iar la el laughing
A mai stat cu ala inca vreo 6 luni si a plec at definitiv, a zis ca nu-i mai trebuie cit o trai laughing
Respectivu era cum e si iubitu tau, poate mai rau, fata nu iesea absolut nicaeri fara individ, nu suna pe nimeni deloc daca el nu era de fata sa auda ce vorbeste si cu cine vorbeste laughing

Oamenii astia asa sunt, se jura ca se schimba ( poate de ciorapi laughing ) dar nu este adevarat. Poate asa cateva zile o sa tina in el, no sa zica nimic, dar apoi isi da drumu.
Cu cit trece timpul cu atit e si mai rau laughing Eu nu credeam ca poate exista asa barbati, vorba lu Hamurabi astia is dereglati mintal, nu mai e vorba de gelozie.

| Freya1 a răspuns:

Cand partenerul are un gram de gelozie, este ok pentru ca asta înseamnă că nu vrea sa te piardă.Dar când acea gelozie se transforma în obsesie și "sechestrare", devine o problema și ceva periculos.

Dacă tu simți ca e mai bine sa nu mai ai tangente cu el asa fa.Nu te poate sfatui nimeni legat de ceia ce simti tu.

| SilentRain a răspuns:

Omul are probleme grave, iar tu ar trebui sa te respecți mai mult și pe viitor sa nu mai permiți nimănui să îți încalce libertate
Asta r genul de băiat care ar da in tine fara milă doar pentru că te-ai uita la 5 secunde la un alt băiat mergând pe strada.
La ce stai și plângi după cineva care te vede că un obiect și nu ii pasa de tine că om

| Sofer a răspuns:

Îi e frica că îl înșeli. Așa am fost și eu intr-o relație și nu mi-am arătat gelozia și uite că am fost prost și m-a înșelat cu 4 fizic laughing gelozia e perfecta că altfel femeia scăpa din mana și își face de cap și după e posibil sa înșele.

| Hammurabi a răspuns:

Asta nu e gelozie, e boală mintală de-a dreptul.
Nu te întoarce la el.
Chiar dacă se va strădui o săptămână, două, trei să fie altfel, vei ajunge din nou de unde ai plecat și e groaznic.
Trage linie și ia-o de la capăt. Există atâția alții cu care poți fi fericită.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

O să-ți treacă. Da, ai putea să ieși, să te distrezi, o să mai uiți de el. Nu înțeleg cum poți să suferi, totuși, după un om atât de bolnav. Sper să realizezi că aia nu era iubire, ci obesesie/posesie și să nu te mai întorci niciodată din drum. Ce are el nu se vindecă.

| VoidEternal a răspuns:

Un om de genul nu se schimbă cu una cu două. E mai mult decât poate el controla.

| CleanHeart a răspuns:

Fugi cat vezi cu ochii că n are dreptul să umble la libertatea ta

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Bună draga mea, nu trebuie să te simți prost.
El nu este încă pregătit de o relatie, mulți pățesc asta pentru ca prefera sa intre intr o relație atunci când au încrederea scăzută în ei și relația cu sine proasta.
Nu ești un obiect, ești o persoana.
Din moment ce nu sunteți împreună poți ieși oriunde dorești, de ce ai vrea sa ai de a face cu unul care a avut impresia ca poți să îl înșeli cu un verișor ( gen wtf).
Poți sa îl uiți, cred în tine, ai nevoie doar de pasiuni, persoanele dragi aproape și sa te pui pe primul loc, oamenii nu se schimba, nu într un timp atât de scurt, probabil la început " totul o sa fie ok" dar după o să înceapă iar (poate o sa își permită și mai multe cu tine, chiar nu te merita )
O zi frumoasa!

| 199onur7 a răspuns:

Lasă ca daca mergi in club îți revi in loc sa găsești soluția sa va împăcat te iei după terminați aia cu cluburile lor bravo

| 199onur7 a răspuns:

A gresit gelozia a exagerată este Adevărată da sate iei după alți ai sa mergi in club si sa crezi ca rezolvi ceva cu asta jale nu faci nimic bine așa împăcațiva nu va mai țineți la distantă dintr-o gelozie da este Adevărată era gelos rau da si varul tau ala sa mor ieu ce dracu te pupa frate pe obraz zic si eu ca chestie

| 199onur7 a răspuns:

Sti cum este el vine ala si te pupă pe obraz in fata lui pai ăla ști cum se face? Moare acolo ce vorbești

| 199onur7 a răspuns:

Nui bine sa fi gelos happy eu niciodată asa oamenii ce dracu aveți frate de sunteți gelosi asa

| 199onur7 a răspuns:

Da totua varul tau ala ce avea daca zice buna verișoară trebuia el neapărat sate pupe? Pai ala este barbat gelos frate ala te iubeste cu Adevărată vine ala si face din astea pai jale

| 199onur7 a răspuns:

Ce sa faci omul este gelos eu nu am asa ceva nu înțeleg oamenii ăștia geloși astia nu au un pic de alfa in ei