| alex1414 a întrebat:

Salut, ma numesc Alex si sunt din Bucuresti, sunt clasa a8a si am 14 ani. Anul trecut am fost un tampit, deoarece eu i-am dat unei fete de,, Saint Valentines Day" un trandafir. Dar aveam un prieten care i-a zis ca imi bat joc de ea, si radeam de ea, asa cum sunt toti prietenii. Si intr-o zi m-a luat pentru ce i-am dat trandafirul, si i-am zis ca nu aveam ce face cu banii pentru ca ma sacaia. Imi pare foarte rau pentru ce am facut.
In schimb, de cand a inceput scoala, am observat ca se uita mereu la mine, iar cand ma uit spre ea, se uita in alta parte. (Ma rog prin,, mereu" ma refer ca de exemplu, in ora de chimie, cand profesoara ne-a spus sa ne uitam la panoul din spatele clasei, ea nu se uita la panou, se uita spre mine, si cand am vazut-o, s-a uitat la panou, foarte repede.Asa s-a intamplat de mai multe ori, si in pauze, si in alte ore.) Acum nu stiu daca vrea sa-mi intoarca bataia de joc, sau ma place. Va rog sfatuitima, nu stiu ce sa fac, acum chiar imi place de ea foarte mult, nu pentru cum arata sau ceva de genul, pentru sufletul ei si pentru ca vreau sa ma revansez, pentru tampenia care am facut-o. Si in plus, intr-o zi vreau sa imi iau inima in dinti sa ii spun ce simt pentru ea cu adevarat si sa imi cer scuze pentru ce am facut, si nu spun prostii, chiar asta vreau sa se intample, sa ma ierte. Va rog, nu ma considerati un idiot, m-am maturizat de anul trecut, si chiar o iubesc, cu adevarat. Astept cat mai multe raspunsuri din partea voastra, si va rog sa nu incepeti sa ma injurati, recunosc ca am facut o greseala si vreau sa o indrept.

P. S. In ultimul timp am inceput sa socializez cu ea pe Yahoo, Facebook si am inceput sa socializez cu ea si in real, dar nu am curaj sa ii spun ce simt pentru ea. Deci va rog, sfaturi serioase! Dau funda celui mai bun raspuns, de aceea astept multe raspunsuri.

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Tampit nu esti, doar ai facut o tampenie.
Si fata se pare ca a iertat-o si te place.De fapt, asta e motivul pentru care te-a iertat.
Acum, va trebui sa-i spui adevarul.Cum? Pai,invit-o la un film,la o inghetata, la o plimbare, undeva in fine.
Undeva unde sa fii numai tu cu ea si vorbeste-i.Asa cum ne-ai spus noua aici! Fii sigur ca va intelege.
E bine ca vorbesti mai mult cu ea,in ultima vreme,e un punct in favoarea ta,nu va fi foarte greu si nici nu va parea ciudat s-o inviti undeva.
Si, cand va intalniti, du-i un trandafir.Te va ierta complet.
Mult noroc!

| Swallow a răspuns:

Salut.Pai eu nu cred ca ea vrea sa se razbune,eu cred ca ea te place sincer love struck Daca totusi n`ai curaj s`o iai de mina intr-un loc retras si sa-i spui adevarul despre sentimentele tale,de ce n`o inviti in oras,asa, "prieteneste" raised eyebrows?! Atunci ve`ti doar voi doi si ii vei putea spune, iti dau un sfat ( ai putea s`o duci la un film horror sau ceva infricosator,dar ca sa-i fie pe plac) atunci va fi ft interesant love struck cind ii va fi frica poate te va tine de mina si tu vei avea sansa sa o imbratisezi) e super love struck.

Cind ve`ti vorbi despre sentimentele voastre (si a tale fireste) ar fi bine sa-i ceri scuze,sa-i zici tot ce ne-ai zis tu aici,ca te`ai maturizat, ca o iubesti pentru suflet, pentru ceia ce este nu pentru ceia ce pare a fi.Ai s`o cuceresti cu asta,dar vorbeste din inima love struck Eu sper ca voi totusi sa va deveniti un cuplu love struck pentru ca paremi`se ca sentimentele voastre sunt reciproce love strucklove struck Succes! si nu uita,esti baiat,nu trebuie sa te rusinezi, caci ea e fata si e si mai rusinoasa ca tine si daca o tineti tot asa, nu ve`ti afla niciunul adevarul happywinking Bye` :*

| bbyyyyyyyy a răspuns:

Eu cred ca pana la urma iiplace de tine. Nu asa si-ar bate joc o fata de un baiat avand in vedere ca sunteti si clasa a 8a. Daca tie iti place de ea trebuie sa ii zici asta sau o poti pierde. Tu i-ai dat pana la urma trandafirul din dragoste, nu? Oricum iti urez succes si chiar ma bucur ca o placi pentru sufletul ei. Majoritatea baietilor 13-16 ani se uita doar la trup nu la suflet.

| Mikka09 a răspuns:

Poate ca te place dar poate nu are curajul sa-ti spuna asta de teama k vei putea sa iti bati joc de ea...si eu am tot 14 ani si sunt fata.iar daca as fii in locul fetei respective, eu asa as proceda.incearca sa vb cu ea, si sa-i spui k ce a fost a fost si daca vrea si poate trece peste asta:d bafta!

| little4angel a răspuns:

Wow, ce dragut happy. bine, dar ai facut o tampenie destul de mare anul trecut si e posibil sa-si bata joc de tine, dar nu cred pentru ca fetele nu sunt asa... poate daca i-ai spune sincer tot ce simti pentru ea, si daca poti sa-i dai si un trandafir de data asta din inima ar fi perfect! Bafta! happy

| HollyWoodTonight a răspuns:

Heyz Alex >big grin>. Uite. Sunt fata si stiu cum e laughing Am experientsaa mare rolling on the floor. Eu zic ca te place. SIGUR. 100%. Fara indoiala. Eu zic sa vorbesti cu ea, si sa fiti prieteni buni. Apoi, sa vorbesi serios cu ea, si cine stie,,smug [poate va cuplati]. Si pe bune straight face nu fi suparat. nu esti tampit, fiecare mai gresim. dar poate ca "tampenia" ta te ajutaa laughing Take carebatting eyelashes

| ana_9377 a răspuns:

Buna.este adevarat sa nu te-ai comportat cum trebuia anul trecut, anul acesta incearca sa vorbesti cu ia ca un prieten adevarat sa incerci sa o intrebi despre ea despre ce ii place ce parere are despre tine ce apreciez u la ea si ea la tine si pe urma ii spui ce simti u pentru ea si o intrebi daca ea simte ceva pentru tine iar pe urma poate o sa fiti mult mai mult decat prieteni asa ca mult noroc Alex.

| mariiibutterflyforyou a răspuns:

Buna.Deci vreau sa iti spun ca tie nu trebuie sa iti pesee de ceea ce spun altii pntk Crede-ma nu exista prieteni degeaba il consideri pe unu ca pana la urma tot iti va intoarce spatele si te va barfi cum a facut prietenul tau dar Tu cand tea intrebat de ce i-ai dat ei trandafirul u trebuia sa ii sp adevaraul ca o iubesthi.si sa ii explici mai multe.adki sentimentele tale adevarate.Si eu sincer dupa cate miai povestit eu cred ca ii place de u pntk nu cred ca tocmai acum vrea sa iti intoarka faza pnt a trecut mult de atuncea si na ...Deci eu te sfatuiesc sa vb cu ea sa o inviti la un suc sau sa ii sp ca vrei sa vb intre 4 ochii si sa ii sp sentimentele tale pe care i le porti cu adevarat pntk poate si ea simte acelasi Lucru.Si in primul rand esti baiat nu cred ca sa ras cineva de un baiat daca a aflat ca ii place de o fata anume.:p Bafta si fi sincer cu tine mai ales privind sentimentele tale...:p