| dulciana a întrebat:

nu de mult am facut cea mai mare prostie din viata mea! am pus o prietena de-a mea ca sa-mi incerce prietenul! si azi el a aflat! stiti ce a spus? ca nu stie daca imi va putea ierta aceasta ngafa! dar am facut-o npentru a afla daca el ma poate insela, s-a dovedit ca nu! ce sa fac ca sa ma ierte? sincer nu vreau sa-l pierd! tin tare mult la relatia noastra! pot sa spun clar si cu voce tare ca il iubesc! ce sa fac? va rog sa ma ajutati!

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Atata timp cat nu ai incredere in el si il poti batjocori in felul asta, cred ca e mai bine sa va despartiti. Asta nu e relatie si el nu are nici un motiv sa suporte o femeie care il desconsidera asa si care il trateaza ca pe ultimul gunoi. Eu personal nu as putea accepta niciodata o asemenea mizerie din partea unui partner fiindca asta dovedeste ca nu ma iubeste, ca ma considera un fel de obiect murdar, lipsit de gandire si sentimente. Si tu de ce ti-ai pierde timpul cu un barbat care nu inseamna nimic pentru tine, un barbat al carui cuvant si onoare au valoare zero in fata ta. Lasa-l. Tu gaseste-ti un barbat pe care sa-l consideri demn de tine, pe care sa il respecti si sa-l iubesti, iar el isi va gasi o femeie pe masura lui, care de asemenea sa-l respecte si sa-l trateze asa cum este normal sa fie tratat. Nu cu dispret. Nu-l iubesti, esti indragostita de indragosteala. Daca l-ai fi iubit nu ai fi indraznit niciodata sa-l faci sa treaca printr-un asemenea moment chinuitor si profund umilitor. Sincer, sunt revoltata ca oamenii pot face asemenea gesturi, pur si simplu ma simt si eu umilita.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pacat ca tu nu tii la el, ati fi putut fi fericiti.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Altul! Altul pe care să fii în stare să-l respecţi.
În ciuda faptului că uneori crede c-am ceva cu ea personal, răspunsul Brigaelei este superb şi profund edificator iar cine i-a notat răspunsul ca fiind stupid este el/ea stupid(ă) prin definiţie.
Pur şi simplu ţi-ai bătut joc de el.
Cere-i iertare, spune-i că nu erai în apele tale, că ai acţionat fără să gândeşti, etc. etc.
Totuşi, sincer, deşi mi-s îndrăgostit de crăp de prietena mea, dacă mi-ar face aşa ceva, aproape sigur aş renunţa la relaţie, chiar dacă şi eu aş suferi enorm. Ştii de ce? Pentru că în general bărbaţilor nu prea le place să-i tratezi cu neîncredere, să-i faci să se simtă nedoriţi sau să te joci cu sentimentele lor.
Dacă unele femei se simt bine să fie masochiste şi să le permită unor purtători de penis (că numai bărbaţi nu-s ăia) să se joace cu sentimentele lor, e treaba lor dar un bărbat serios şi cu capul pe umeri nu acceptă aşa ceva.
"daca te iubeste si el cu adevarat o sa treaca peste asta pana la urma" - STUPID!
Dacă te iubeşte cu adevărat te va lăsa în plata ta! De ce? Pentru că un bărbat care se simte trădat şi umilit într-aşa hal de o femeie spune aşa: "Ok, eu nu-s potrivit pentru ea şi dacă era nevoie să mă umilească într-aşa hal ca să vadă dacă sunt de încredere, înseamnă că nu-i prezint încredere şi-atunci de ce să mă mai stresez?! Las' să meargă la altul poate-o face ăla mai fericită".
Zi-i c-ai avut un moment de nebunie sau... ceva, dar lasă-i ceva timp de gândire.
Îţi repet: EU nu aş reveni nici să te rogi un an continuu dar poate tu eşti mai norocoasă!
Salutare.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca tineai la relatie si il iubeai aveai incredere in el si nu faceai prostia asta!

Foarte urat din partea ta, te-ai comportat ca un copil de 2 ani!

Cere-ti iertare urgent!

| tyana a răspuns:

Nu se fac astfel de lucruri din mai multe motive:in primul rand ca risti sa te ranesti(nu toti rezista momelii ce li se ofera pe tava si pot accepta usor o alta relatie)iar in al doilea rand asta arata lipsa de incredere.
Raul fiind facut insa nu iti mai ramane decat sa fii sincera cu el, sa ai o discutie in care sa ii spui exact ce ne-ai spus si noua, iar la sfarsit sa adaugi ca ai sa fii de acord cu orice hotarare va lua.Il lasi o vreme sa se gandeasca in liniste, fara sa-l bati la cap si in tot acest timp tie nu iti ramane decat sa speri ca va intelege si te va ierta.
Din toate astea insa sper ca ai invatat ceva!

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Ai făcut cea mai mare greşala posibilă. O relatie in care nu exista încredere, nu e valabilă. Ce ai făcut tu este un lucru josnic. N'ai decât să'ţi ceri scuze si dacă ţi le va accepta atunci e mare domn

| 16.laura.16 a răspuns:

Cum sa-l incerce? Da' ce, e un simplu parfum sau ceva?
Da-i timp! Va avea nevoie...

| lilstar a răspuns:

Probabil el e cel care se simte tradat acum. Spune-i ce simti si ca vroiai sa fii sigura pe el.

Răspuns utilizator avertizat
| dulciana explică:

Dragii mei, va multumesc pentru sfaturi.noi ne-am impacat s chiar am hotarit sa mergem impreuna intr-o calatorie! stiam eu ca el tine la mine

| AidaAmaranta a răspuns:

Neaparat, cerei iertare pentru tot ce i-ai facut happy. daca zice ca nu te iarta, atunci fa si tu un gest frumos!:X. BAFTA!happy:*

| denise_4825 a răspuns:

Nashpa situatie... Sunt aproape sigura ca acum nu mai are deloc indredere in tine si este pe deasupra si mai suparat ca tu nu ai avut incredere in el. Ar trebui sa-l lasi un timp sa se gandeasca, sa mediteze asupra situatiei. Iar dupa aia ar trebui sa-i spui sincer ca-ti pare rau si sa incerci sa-l faci si pe el sa vada lucrul acesta. In orice caz ar mai trebui unele detalii asa ca daca vrei sa vb da add la id asta vyolet_angel_13