| Jean09 a întrebat:

Salut,nu stiu daca ar trebuii sa imi fie rusine dar in fine. Cand ma sarut cu prietena incep sa ejaculez(nu ma termin,doamne feri laughing) ), incep sa ejaculez dar nu simt cand fac asta straight face si deodata simt ca sunt unpic ud straight face. Doar la saruturi si muscaturide buze etc. (Sunt inca virgin) ceva sfat? (Nu vreau sa ma duc la doctor si as vrea sa stiu daca stiti voi ceva tratament pentru asa ceva sau nu stiu.)
Funda...happy

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Producerea lichidului preejaculator nu reprezinta o problema pentru barbati, acel lichid de care vorbesti tu se mai intalneste si sub numele de asa zis "lichid/picatura a placerii", aparitia ei nu poate fi controlata de catre barbat, pur si simplu se produce involuntar in momentul in care barbatul este destul de excitat, precum si in momentul cand partenara ii ofera "momente reale de placere". Asadar nu esti singurul care are parte de asa ceva, numai ca difera cantitativ de la caz la caz, cu specificarea ca la unii barbati (circa 25-30%) chiar poate sa lipsesca acest "lichid al placerii". Glandele bulbouretrale numite si glandele Cowper, produc acest lichid cu un scop foarte precis si absolut normal si anume, lichidul are rolul de a lubrifia si curata uretra de urmele de urina (nocive spermatozoizilor din sperma), in vederea trecerii propriu zise a unei sperme curate din penis in vagin. In nici un caz nu are rolul de a lubrefia vaginul cum ti-a raspuns altcineva. laughing

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Esti ok, stai linistit. E normal. Nu toti suntem la fel, iar intensitatea difera, in functie de mai multe variabile, atractie, varsta, grad de experienta, etc.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Nu te speria puiut e normal, acum corpul tau invata tainele secrete ale SEXULUI

| Drimmero a răspuns:

E de la excitare, te excita maxim ceea ce-ti face gagica-ta.

| Emilian65 a răspuns:

Pentru asemenea fenomen nu exista un tratament special. Ce poti face tu in situatia asta? Este sa nu te mai lasi asa de excitat de iubita ta si sa incerci sa o exciti mai tare pe ea.

| sofisis a răspuns:

Este normal. Lichidul pe care il elimini este lichidul pre-ejaculator care are ca scop lubrifierea vaginului partenerei. Orice barbat elimina acel lichid cand este excitat.

| Radu284 a răspuns:

Cum adica incepi sa ejaculezi dar nu simti asta? Ai 17 ani si nu stii nici macar ce inseamna a ejacula? Aia ce descri tu nu este ejaculare, este ceva foarte normal sa se intample la barbati...

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Nu trebuie nici un tratament. Eventual in alte zone vitale, dar la cocosel stai bine!