| ahileby a întrebat:

Salut, numele meu este Leo am 22 de ani si vreau sa va prezint o poveste destul de bizara si in acelasi timp trista la care eu unul nu am gasit raspunsuri, poate unul dintre voi ma va sfatui sa fac cea ce este mai bine.
Acum un an de zile am ajuns la un majorat intamplator, acolo am cunoscut o fata, o pustoaica ( Alexandra ) care pur si simplu ma fermecat prin felul ei de a fi, prin tupeul ei incredibil...In final am ajuns sa fim impreuna timp de doua saptamani, pana intr-o noapte cand am aflat ceva cutremurator de-a dreptul...varul meu era indragostit nebuneste de aceasta fata, eu nu am stiut nici o clipa ce este in sufletul lui.Alexandra stia lucrul acesta dar ea nu mi-a spus pentru ca ii era frica de un anumit lucru, stia ca eu daca as afla acest lucru as fi pus capat imediat relatiei, fapt ce s-a si intamplat.
Doua luni de zile ma suna zi de zi si imi spunea ca orice s-ar intampla intodeauna v-oi avea un loc in inima ei, ma ruga plangand sa ne intalnim iar eu evitam mereu acest lucru... dintr-un anumit motiv.
Incercam sa o protejez, imi placea enorm de mult ...clipele cu ea erau pur si simplu fermecatoare.
Recunosc eram genul de baiat care nu punea suflet in relati, iar in mintea mea era numai sex ...eram o puslama, nu tineam cont de sentimentele celorlalti, tineam foarte mult la ea si de aceea incercam sa o protejez intr-un fel sau altul, nu vream ca aceasta relatie sa avanseze si sa fi facut ceva gresit care sa o dezamageasca complet, plus de alta nu am vrut sa ma cert nici cu varul meu ...pentru ca stiti si voi ca fete sunt pe toate drumurile.
Acum au trecut 8 luni de zile de cand am pus capat acelei relati...intre timp am mai vorbit pe messenger cu ea dar a fost si o perioada de 6 luni de zile in care nu am schimbat nici o vorba, nu mai aveam nimic de la ea...numar de telefon, id de messenger ...nimic.Acum o luna de zile am implinit 22 de ani iar in acea zi a aparut si ea spunand "La multi ani ".
O data cu aparitia ei a luat foc si inima mea, ma indragostisem de ea lucru care mie mi se intampla foarte rar, dar acum aflu ca de cand m-am despartit de ea are o relatie cu un tip de 8 luni de zile...acest lucru m-a intristat la maxim.In acest timp eu am devenit o alta persoana, acum sunt un alt baiat ...am o alta gandire pur si simplu s-au intamplat atat de multe lucruri in acest timp, nu mai sunt acelasi.
Pana la urma am reusit sa o fac sa imi raspunda sentimentelor...ma iubeste stiu lucrul asta sigur, iar acum apare si problema ce-a mare il iubeste si pe tipul acela, ne iubeste in mod egal...mai mi-a spuns ca eu cu tipul acela suntem persoana ideala la care viseaza de cand este ea.Cand este cu el ma vede pe mine iar cand este cu mine il vede pe el.
Eu o iubesc din tot sufletul meu, la acest lucru nu m-am gandit niciodata dar iata ca s-a intamplat s-a intors roata si acum eu ii cersesc iubirea neconditionata.Nu mai stiu ce sa fac, as pleca sa uit de tot... dar nu pot ceva ma tine in loc si imi spune sa lupt pentru ea, nu mai am nici o idee.
As face orice numai ca ea sa fie fericita, va rog din tot sufletul ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| aylyn a răspuns:

Incerarca sa lupti pentru iubirea voastra, daca te iubeste asa mult si tu o iubesti la fel va trebui sa aleaga caci iubirea adevarata este in 2 nu in 3 asa ca va trebui sa aleaga, e frumos sa iubesti si sa fii iubit... incearca si lupta. succes happy

16 răspunsuri:
| Alisa a răspuns:

Da asa e: apreciezi ceva numai dupa ce pierzi. eu am iubit un baiat 3 ani de zile si cand i-am spus sentimentele mele el m-a indepartat de el din cauza ca cica el era asa genul tau si eu eram fata cuminte. am suferit mult. am plecat in strainatate si abia in vara cand am fost acasa am vb cu el si mi-a spus ca regreta ca ma iubeste si ca ma vrea inapoi... dar nu se poate cu toate ca eu inca il iubesc, sunt in alta tara. Eu zic sa vb cu ea si sa o lasi s aisi puna in ordine gandurile, sentimentele sa vada pe cine iubeste cu adevarat. bafta!

| fabiola a răspuns:

Lupta pentru dragoste, poate ca asta vrea de la tine!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ea trebuie sa faca o alegere : tu sau el, cale de mijloc nu exista. Tu ai accepta sa o imparti cu altul? Nu prea cred.

| deeea28 a răspuns:

Trebuia in primul rand sa nu renunti din prima la ea. Da, fete se gasesc, dar varul tau ce a facut... a ramas cu placutul...ca poate nu avea nici o sansa la ea...si tu ca drept urmare, ai ramas cu buza umflata. Iar acum, oricat ai vrea, nu ai nici o putere. Cred ca nu ai decat sa suporti si eventual la un moment dat sa se hotarasca ea sau sa hotarasti tu ce si cum. Oricum in situatia asta nu vei putea sta, pana la urma va veni de la sine o hotarare, ca e a ei sau a ta, tot va fi. Data viitoare fi si tu mai atent, fete se gasesc, dar nu cu toate te intelegi la fel de bine. Succeswinking

| georgiana a răspuns:

Trebuie sa aleaga. ori pe tine, ori pe el.
Succes! si sa fii iubit :*

| Sylx a răspuns:

Poate suna dur dar tu acum ai statutul de "rezerva" pentru ea. In prezent va are pe amindoi si este mai mult decit multumita (gindeste-te daca ai fi tu cel care ar avea doua iubite, una din ele fiind fata de care ne vorbesti!) fii convins ca ea se gindeste si ca exista posibilitatea ca unul din voi sa renunte in cele din urma la ea. O iubesti? vrei s-o vezi fericita? Cu tine cum ramine? Chiar daca se va desparti de acel baiat, pe tine te va macina aceeasi intrebare: "Ma iubeste mai mult sau mai putin decit l-a iubit pe el?"

| NoMore a răspuns:

Pune-o sa aleaga. Daca ezita sau il alege pe celalalt, stii ce sa faci: iesi la agatat.

| EAElena a răspuns:

Cred ca ar trebui sa mai incearci sa vorbesti cu ea.Intr-un suflet nu au loc 2 suflete, ci doar unul cu adevarathappy. Trebuie sa existe o diferenta intre ceea ce simte pentru tine si ceea ce simte pentru el.Incearca sa vorbesti cu ea mai deschis altfel va trebui sa traiesti cu gandul ca o imparti si cu altcineva...Si totusi pana la urma tot o sa aleaga pe unu dintre voi 2.

| trifsandu a răspuns:

Eu zic sa lupti pentru iubire. Si eu am fost in aceeasi situatie si nu am luptat destul iar acum nu mai sint cu ea desi o iubeam enorm de mult. Intodeauna va avea un loc rezervat in inima mea. Uneori imi pare rau ca nu am insistat mai mult.
Deci eu zic sa nu o lasi du-te la ea si insista mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desparte-te de ea. spune-i ca vrei sa fie fericita si ca doar langa el o sa fie fericita. dar fa`o sa inteleaga ca o iubesti mult si de asta o lasi sa foe fericita. te asigur ca o sa se intoarca la tine... multa bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desparte-te de ea. spune-i ca vrei sa fie fericita si ca doar langa el o sa fie fericita. dar fa`o sa inteleaga ca o iubesti mult si de asta o lasi sa foe fericita. te asigur ca o sa se intoarca la tine... multa bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desparte-te de ea. spune-i ca vrei sa fie fericita si ca doar langa el o sa fie fericita. dar fa`o sa inteleaga ca o iubesti mult si de asta o lasi sa fie fericita. te asigur ca o sa se intoarca la tine... multa bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era o vorba, apreciezi ce ai avut, numai dupa ce pierzi acel ceva, respectiv cineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parca ai avea 10 ani nu 22.Nu va iubeste pe amandoi ca nu e femeia minune care poate sa iubeasca 100 de oameni deodata. E fata, si se simte speciala ca tanjesti tu dupa ea cand ea e cu alalalt si toate tampeniile astea de adolescenta. Te tine si pe tine in caz ca se desparte de celalalt sa nu ramana singura.Toti zic lupta pentru iubire zici ca suntem in nu stiu ce telenovela cu Jose Armando.Calmeaza-te ca n-ai pentru ce sa "lupti". Du-te si fa un dus si du-te intr-un bar ca o sa gasesti o tipa pe care poate o sa o privesti cu alti ochii. Iubirea oricum nu dureaza o viata.Crede-ma nu exista povesti reale cu au trait fericiti pana i-a calcat masina pe amandoi la 89 de ani

| ahileby explică:

Nu ...nu as accepta sa o impart cu altcineva dar gandindu-ma la fa[tul ca as putea sa o pierd a doua oara ma omoara

| ahileby explică:

Anonim... tata cam greu cea ce imi spui tu sa fac, eu nu as fi in stare sa o lovesc cu o floare dar sa ma mai despart de ea ...lucrul asta mi-ar rupe inima, cea ce imi ceri tu sa fac e cu dus si intors :1 la mana daca stai sa te gandesti bine are 8 luni 9 cu baiatul ala iar eu apar din boscheti si incep sa insir sentimente, logic nu crezi ca m-ar abandona instantaneu iar 2. Nu intodeauna este asa cum vrei tu, asa cum spune si misscanabiss "Era o vorba, apreciezi ce ai avut, numai dupa ce pierzi acel ceva, respectiv cineva. " sper sa intelegi si sa nu te superi pe mine ca te-am mustrat intr-un fel sau altul.
Eu nu caut altceva decat o idee care sa imi redea toate sperantele ...pentru ca sperante nu sunt multe un 35-40 la suta am...foarte greu, oricum mersi mult