| pufulitza a întrebat:

pentru mine e o situatie complicata.la scoala e un baiat care ma place dar eu nu il plac si el mereu face tot felul de lucruri de exemplu:imi da un buchet de trandafiri,mereu cand merg spre casa se pune in fata mea si incerca sa ma sarute, mereu se intereseaza de mine si in ore imi trimite biletele nu prea romantice.de fapt eu il plac pe alt baiat din clasa.el e mult mai dragut, mai frumos si el face exact aceleasi lucruri numai ca mult mi romantic de parca s-au sfatuit impreuna sa vada cine face cel mai romantic gest.acum nu stiu ce sa fac.eu sunt putin timida si nu stiu cand sa ii spun sa nu mai am acei fiori care i am eu de cate ori il vad.cand ar trebui sa ii spun ca il plac?

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca esti numai timida nu si prostuta, spune-i in fata ca voi doi nu puteti avea o relatie, pentru ca nu-l placi.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Spune-i deschis, odata ce sti sigur ca el isi doreste o relatie cu tine.Ori atunci cand iti ofera florile, saruta-l pe obraz,

| Love4Music a răspuns:

Daca esti directa nu vei mai avea probleme cu el.
Succes

| The1smartiest a răspuns:

Spune - i verde in fata si rezolvi problema frumos elegant fara sa pari taranca sau needucata- scuza-ma dar nu cred ca poate fi ceva intrenoi, nu simt la fel, esti ok dar nu simt si eu la fel. o sa se supere dar macar stie ce are de facut deci. spune-i cum vrei tu. fara sa il jignesti. te pup succes

| pufulitza explică:

Mersi