| Anonim420420 a întrebat:

Peste 2 zile am fost invitat sa merg acasa la iubita mea sa-i cunosc parintii. Este prima data cand merg acasa lao o fata. Ce parere aveti? Sa le cumpar ceva parintilor si ei sau nu este nevoie? Eu ma gandeam sa cumpar trandafiri rosii pentru ea, albi pentru mama ei si ceva de baut pentru taicasu. Cum credeti ca ar fi mai bine?

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu este cazul sa sari cu cadouri. O ciocolata sau un buchetel dragut pentru mama ei e mai mult decat suficient.

| Sofer a răspuns:

Iei o bere pentru tata socru și o floare sau o ciocolata pentru mama soacra. Hai sa bem man.

| Werrich a răspuns:

Da, pentru tatal ei ar fi bine sa iei o tarie, de exemplu un whisky Teacher's, iar pentru ea si mamicuta ei niste flori.

| Werrich a răspuns:

Este nevoie, doar nu vrei ca parintii ei sa-i zica "Uite ce terchea-berchea ne-ai adus la masa!".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara-le ce crezi tu, numai nu te duce cu mana goala. Chiar daca poate o sa iti zica ei "vaaai, dar nu trebuiaa", de fapt trebuie, ca sa nu comenteze dupa ca nu le-ai adus nimic. laughing

Florile sunt ok pentru ele. Pentru taicasu nu poti sa ii iei si altceva decat alcool?

| Cristian84 a răspuns:

Binenteles doar nu o sa mergi cu mana goala mai ales la prima prezentare