| Dragon94 a întrebat:

Salut povestea mea este ca imi placea mult o fata dar ea nu a vrut sa fie cu mine oricat as fi incercat asa ca am ramas doar prieteni insa mie imi placea inca de ea insa a cunoscut un baiat si sunt impreuna.Ea avea o verisoara care ma placea dar eu nu i-am dat importanta insa acum am inceput sa vorbim tot mai mult pe mess,fb, live etc. Si incepe sa imi placa si de ea ea e mai mica ca mine cu 4 ani si nu stiu ce sa fac sa am o relatie cu ea sau nu? Dar cea mai mare problema esta ca nu-o pot scoate pe prima fata din minte ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| Zenit313 a răspuns:

Nimic,mergi mai departe.
Daca o sa fii impreuna cu verisoara ei, nu o sa mai poti niciodata sa fii cu ea, mai ales daca te desparti de ea si o faci sa sufere.
Mergi mai departe..asta e.

| Dragon94 explică (pentru Zenit313):

Usor de zis greu de facut

| Zenit313 a răspuns (pentru Dragon94):

Nu a spus nimeni ca este usor, dar nu ai incotro daca nu vrei sa provoci suferinta tie si fetelor.

8 răspunsuri:
| alissu a răspuns:

Bucura-te pentru tipa fde care iti place; a gasit fericirea chiar daca nu in bratele tale.Un timp ar trebui sa nu incepi nimic daca inca mai simti ceva pentru fata din trecut; daca vei sta cu verisoara ei mai mult rau ii vei face deoarece ea va pune suflet, iar tu vei ofta dupa tipa cealalta. ^^

| Dragon94 explică (pentru alissu):

Pai asta spun si eu ca nu as vrea sa-i despart pentru ca vad ca se iubesc mult dar e greu de suportat pentru mine...

| alissu a răspuns (pentru Dragon94):

Asta e viata! Va veni un timp cand se va intoarce roata puppy dog eyes

| BeAmazing a răspuns:

Sfatul meu este sa o uiti pe prima fata si sa fii cu a II-a (verisoara lui aia).

" Cand iubesti o persoana si apare si a doua persoana pe care iar o iubesti, alege-o pe a II-a pentru ca daca o iubeai pe prima nu ar mai fii existat o a II-a!" Mult succes!

| Dragon94 explică:

Mersi fetelor dar credeti ca e bine sa ma combin cu ea adica are 14 ani si eu 18?
cam mare diferenta astept raspuns

| alissu a răspuns (pentru Dragon94):

Nu conteaza varsta...eu am 15 si iubitul meu 21 ^^ si ne intelegem super big grin