| Adi225 a întrebat:

Salut.

Prin vara anului trecut mai exact luna Iunie-Iulie am intalnit o fata.Nu mi-a placut din prima de ea, dar nici mult nu mi-a luat... vreo 3-4 zile laughing De atunci pana prin Ianuarie am vorbit doar de cateva ori cu ea si de fieccare data eu incepeam converssatia ceea ce clar inseamna ca nu avea nici un interes pentru mine.In ianuarie mi-am facut curaj si i-am zis ca o plac iar ea a zis ca sunt doar un prieten pentru ea. Dupa nu i-am mai scris nimic timp de aprox 3-4 saptamani. Apoi am pus un story la care ea a dat un react si de atunci vorbim tot mai des.De multe ori ea incepe conversatii, uneori imi trimite si selfie-uri cu ea si tot felul de chestii si vorbim tot mai des insa desi e activa, abia citeste mesajele si raspunde, ceea ce ma face confuz.Adica daca nu ar avea nici un interes de ce m-ar baga in seama si sa imi trimita tot felul de mesaje si poze cu ce face ea in momentul respectiv.
Se poate sa se fi razgandit? Ori m-a bagat in friendzone bine de tot de unde nu mai iese nici dracu laughing)

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Numai daca iti vei aduna suficient curaj incat sa indraznesti sa o intrebi in mod direct care este parerea cat si convingerea ei in privinta naturii relatiei existente intre voi, doar in acel caz vei afla direct chiar de la ea raspunsul dorit si... corect. Curaj!

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să o întrebi direct, să știi ce are de gând.

| cristimihailov a răspuns:

Ma gandesc ca totusi atitudinea conteaza.

Eu as lua-o cu chestia ca este fricoasa, ca nu isi doreste o relatie, ca este o profitoare, chestii din astea. Sa o faci sa intre in aparare si apoi o iei frumos si ii explici: ca tu esti ala care o doreste, ca esti gata sa faci relatia bici, etc, etc.

In cel mai rau caz o sa isi faca cruce si o sa te tina in friend zone. Ceea ce se intampla oricum.

Dar macar stii cum stai.

| Adi225 explică (pentru cristimihailov):

Nu stiu laughing) efectiv uneori imi da semne clare...iar apoi gen imi da seen la mesaje.

| cristimihailov a răspuns (pentru Adi225):

Uneori trebuie sa iei niste decizii si sa te tii de ele.

Du-te odata la ea si rezolva problema. Ea stie deja daca te place sau nu. Doar tu nu stii sau ai intrebari despre asta.

Fii odata barbat si rezolva. Nu uita, ea stie. Ca te duci cu o "strategie" sau cu alta, nu conteaza. Ambele vor avea acelasi rezultat. Asa ca fii de mult bun simt si du-te odata.

Si timpul nostru e pretios. Ai venit pe site-ul acesta pentru un sfat. L-ai primit. Aplica-l daca nu ai gasit unul mai potrivit pentru tine.

| Crackman a răspuns:

Nah esti cainele ei si probabil ii place atentia.
Mai dai o data cu iesitul in oras date si altele daca refuza... Freindzone

| Adi225 explică (pentru Crackman):

La aia ma gandeam si eu...

| elaventurero a răspuns:

E interesata dar nu vrea să devină ea pe față cea în limba după tine. Tine-o la respect. Asta e. Asa lucram cu astfel de dive?