| elefantulmanole a întrebat:

Recent am folosit pentru prima data prezervativele durex mutual pleasure si la 1-2 minute dupa ce l am pus mi am pierdut erectia. De asemenea penisul era amortit si nu mai simteam aproape nimic. Nu mi s a mai intamplat asa ceva in trecut cu niciun tip de prezervative. Nu stiu daca vina e la mine sau corpul meu are o reactie impotriva acestor prezervative. Ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Acest prezervativ contine pe interior un anestezic local (bezocaina) recomandat pentru cei care au probleme cu ejacularea precoce (induce o amorteala care mai scade excitatia si mai intarzie ejacularea). Probabil tu nu aveai nevoie de anestezic si l-ai folosit ignorand scopul pentru care este recomandat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Se poate ca aceasta reactia a organismului tau sa fie cauzata de stransoarea excesiva cauzata de un prezervativ mult prea stramt.