| intrebarimultes a întrebat:

Salut! Rog seriozitate!

In timpul actului sexual cu prietena mea, la inceput e totul bine, se incepe cu preludiu, sex oral din ambele parti, masturbare reciproca etc, apoi in timpul sexului, uneori, nu mereu, dintr-o data devine uscata.

M-am gandit ca sunt eu de vina, ca poate nu-i place sau nu stiu, explicatia ei a fost ca femeile de la un punct pur si simplu nu mai simt placere ci ca un fel de durere si ai nevoie de o pauza sa te "reincarci".

Cum e de exemplu la barbati dupa ce ejaculeaza si devine sensibila zona o perioada pana se "reincarca".
Este adevarat?

Eu ma gandeam ca cu cat dureaza mai mult, cu atat mai bine pentru ea, dar aparent din spusele ei nu e asa mereu.

Acum, eu ca barbat am in cap ca daca i-ar fi placut extrem de tare ar fi rezistat si 5 ore fara probleme, ma gandesc ca nu fac eu bine ce fac.

Parere de la o femeie sau de la cunoscatori?

Organismul femeii poate ca dintr-o data dupa ceva timp de primit sex oral, masturbare, sex normal sa simta ca are nevoie de o pauza si sa se usuce fara sa isi fi dat drumul neaparat?

Răspuns Câştigător
| SuperFata a răspuns:

Bună! E foarte mult de discutat pe tema asta însă, o sa încerc sa fiu cât mai scurta și la obiect...
Femeile sunt diferite și e firesc sa fie asa. Când vine vorba de sex, cel mai important este COMUNICAREA.Partenerii trebuie sa își dea timp sa se cunoască, sa se exploreze sa știe ce le place și ce nu. Mulți confunda viata reala, cu filmele pentru adulți și cred ca noi trebuie sa urlam ca acolo, sa facem ca acolo și, în realitate, nu e asa. Faptul ca aveți preludiu, este super însă, în timpul preludiului, observa-i mișcările când o atingi, observa - I respirația, vezi unde ii opace și ce ii place cel mai mult și acolo insista. Uneori, noi femeile putem avea orgasm doar prin sinodul fapt ca ne mângâiem cu iubitul, sau sărutându-ne intens. Alte ori, femeile nu au orgasm decar foarte rar. Este adevărat ca după o partida, trebuie și ea sa își revină și dacă are dureri, sa consulte un ginecolog, sa rezolve problema.
Încă ceva...o partida de sex, nu trebuie sa aibă un anumit număr de minute- ore pentru s fi perfect. Nu trebuie sa fie de câteva ore pentru a fi partida reusuta. Are și ea nevoie de refacere, odihna.sex- ul lung, ii usucă vaginul pentru ca lubrifierea se pierde după ce ea a avut deja orgasm. Nu e ca în filme sa o ții la nesfârșit. Comunicarea e cheia! Întrebați- va reciproc ce va place, cum va place, asigura - te ca este ok sufletește căci, orgasmul pleacă de la creier și dacă ea nu e ok sufletește, nu poate da randament. Nu forță, intreb- o, fii răbdător și iubitor. Noi femeile avem nevoie de mult mai multe pentru a atinge culmile plăcerii. Un sfat pentru fete/ femei.Nu mai simulati orgasmul de dragul de a- l face pe partener sa se simta leu.astfel, în timp, veți ajunge frustrate și nesatisfăcute și ai voștri iubiti, nu vor ști de ce ați ajuns asa! Succes!

13 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Biologic vorbind, nu ar trebui sa fie nici o problema. Femeile se încălzesc mai greu, și termina mai greu, unii bărbați chiar au probleme in acest sens, că ei termina înainte de a incepe ele bine.
Ai vorbit cu ea? Ești sigur că îi trece cheful, sau e doar o posibilă problema fizica, la unele femei se poate sa ramina uscate pe tot timpul actului sexual, sau parțial. De aceea s-au inventat lubrifianții intimi.
Daca insa e ceva la nivel psihologic, de se blochează și nu poate continua, trebuie sa discuți cu ea sa vezi ce este. Psihologia relatiilor spune că patul reflecta întreaga relație. Cum e relația, așa va fi și sexul. Ai probleme in relație, se va vedea și la sex. Deci e posibil sa existe ceva intre voi care sa nu meargă cum trebuie.
Sau, mai e posibil un lucru: sa fie afectată de ceva ce s-a întâmplat în trecut, și sexul sa fie punctul în care își aduce aminte. Dar și asta afli discutind cu ea.
Ce zice ea, poate fi doar o ascundere a adevăratei probleme. Dar, daca chiar e așa cum zice, ar trebui sa te gîndesti daca nu e prea tare cum o faci cu ea in acele momente. Poate ar trebui sa fii mai sensibil și mai finuț.

| ania a răspuns:

O împiedică mustrările de conștiința sa se relaxeze cu adevarat. Doar în cadrul căsătoriei cu cineva care e sigura vca ii e fidel și devotat o femeie se simte total libera.

| iulia0514 a răspuns (pentru ania):

Ma omoară curiozitatea tu ai fost virgină când te-ai măritat? Și atâta tot vorbești de păcat și pe când colo numa la sex te gândești, nu mai judeca oamenii ca ii păcat! Sau asta te învață la tine la biserică?

| paul123paul123 a răspuns (pentru iulia0514):

E judecata bai, foarte bine face cei care fac pacate o sa fie pedepisit

| iulia0514 a răspuns (pentru paul123paul123):

Cu toții păcătuim doar Dumnezeu are dreptul sa ne judece!

| Violleta2022 a răspuns:

Ceva ai facut tu gresit, ori care nu i-a placut si a pierdut interesul pentru sex, de aceea i s-a uscat vaginul.

| mihai69 a răspuns:

Scurt: da.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da, asta se întâmplă când partida e prea lungă și nu duce nicăieri. Vaginul nu se lubrifiază la nesfârșit și nimeni nu vrea să stea 5 ore în pat.

Nu, nu are nicio problemă cum zic colegii și nu ar trebui în niciun caz să o forțezi să reziste cu lubrifiant și alte prostii. O să ajungă să fie scârbită de sex. Învață-i și respectă-i limitele. Partidele lungi sunt ok... uneori. Nu mereu.

Oricum, mi se pare trist că în loc să o asculți pe ea, care știe cel mai bine ce simte, ție îți pasă mai mult ce cred niște străini.

| blackann a răspuns:

Evident ca nimanui nu-i place sa dureze 5 ore.

| iulia0514 a răspuns:

Fiecare femeie e diferită deci nu toate suntem la fel e posibil sa tina prea mult preludiul și să-și piardă interesul înainte de-a trece la fapte propriu zis! E posibil sa aibă libidoul scăzut care de asemenea poate fii o cauza

| Hollyg a răspuns:

Salut! Preludiul nu este ceva care începe si se termina, preludiul ar trebui sa tina inclusiv in momentul actului sexual, tu trebuie sa înveți sa o ții excitată inclusiv cand exista penetrarea. Mulți au impresia ca dupa ce se excita femeia si trec la penetrare, ea trebuie sa rămână asa pana la final, ceea ce este greșit, caci o femeie nu se excita ai nici nu rămâne asa doar din penetrare. Parerea mea este sa încerci sa o atingi sa o săruți in timp ce desfășurați actul, apoi vezi cum decurge treaba.

| Kaonashii a răspuns:

Pai vaginul e ca un muschi se intinde si e normal sa oboseasca mai ales daca dai in gol acolo si nu poate ajunge la orgasm
5 ore suna a chin...

adica tu ii faci oral si nici nu ajunge la orgasm si treci la vaginal?
nici tu nu stii ce vrei sa-i faci acolo
parerea mea e ca faceti o ciorba cu de toate in loc sa va concentrati pe ceva sa poata avea si ea orgasm, femeile au nevoie de o actiune repetitiva nu de 15 pozitii ca in filme xx nerealiste
normal ca i se duce tot
partidele mici si dese cheia marilor succese

| Shi05670 a răspuns:

Da,este vina ta de idiot ce esti, nu esti in stare sa iti satisfaci femeia in pat u brokie, urmeaza scoala futacului fondata de vit3za si devino top g si un pussy slayer gata sa distruga orice femela pe o raza de 100 de km