| AMC2551 a întrebat:

Buna!

Am si eu nevoie de un sfat. Unde ar trebui sa ma adresez daca nu simt nimic in timpul actului sexual?
Am problema asta de multi ani, am 23 ani si eu n-am simtit niciodata un orgasm in timpul sexului, decat daca il provoc eu prin masturbare. Unde as putea solicita ajutor in aceasta privinta? In ultima perioada nu mai simt placere nici prin masturbare, si cred ca am nevoie de ajutor.

Multumesc!

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu-ti alegi bine partenerii.

| romeo78 a răspuns:

Este boala secolului, depresia și lipsa apetitului sexual.
Există studii care spun că în țările dezvoltate, există persoane de ambele sexe, care trec de 30 de ani și nu au avut niciodată partener, nici raport sexual.
Cauzele sunt multiple, dar rezumat, s-a ajuns la concluzia că principalul vinovat este izolarea voită față de societate, lipsa de socializare, dar mai ales "răutatea oamenilor" care pun etichete și izolează pe cei care sunt altfel!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sexolog. Psiholog.

| cristimihailov a răspuns:

Ai incercat si un alt prieten?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ginecolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un psiholog ar putea sa te ajute. este un fel de blocaj emotional, poate fi o forma de anxietate

| AMC2551 explică:

Va multumesc pentru ajutor!

| Stefania1111 a răspuns:

1. Ori e psihic. relaxează-te, nu te gândi când faci la actul în sine. gândește-te atunci la lucruri care te excită sau pune-l să te atingă unde te excită (sâni, gât etc).
2. Ori Tipul nu te atrage suficient

| Dany_Giurcan_1996 a răspuns:

Incearca alt partener nu mai e creierul tau atras de cel actual si totodata incearca lucruri noi care te excita. Lasa stima de sine in dragoste nu ai limite sper sa ti rezolvi problema big grin