| Alecsandraa97 a întrebat:

Sa va spun o povestebig grin incepe asa:

Ieri, eu si prietena mea am mers in parc sa ne intalnim cu doi baietii pe care prietena mea ii cunostea de 1 an. Amandoi baietii sunt draguti, dar vorbesc cu unul dintre ei mai mult. Care m-ar placea mai mult?

Iar baietii tot chichoteau in spatele nostru` de parca le-ar fi fost rusine sa vorbim fata in fatabatting eyelashes...

Am facut si poze impreuna, ne-am distrat super.

Apropo unul din ei, adica de cel de care am pomenit mai sus, cand vorbim pe mess mi-a pus deja din prima seara vreo 3 :*... Cu celalat baiat nu am vorbit inca pe mess ca nu a putut intra.

Deci ce as putea face? Ma gandeam sa ma intalnesc cu el(ap il cheama Cristi), doar eu si el fara prietena mea, care pleaca peste o saptamana, dar faza e ca mie urat in Romania asta sa merg singura pana acolo. Mi-as dori mult sa-mi zice-ti cum pot sa-mi dau seama daca ma place? big grin

Funitsa daca ma ajuta un raspuns deal vostru! Msbatting eyelashes

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ti-e urat sa mergi pana in parc sa te intalnesti cu el? Pai, roaga-l sa vina sa te ia de acasa, si nu este musai ca si intalnirea asta sa fie in parc, poate mergeti undeva mai aproape de casa, la o terasa, ceva? Sau numai "pierdeti" timpul plimbandu-va pe strazile din cartier. Hmm, mai bine ziceam "castigati". thinking
Iar daca vine sa te ia de acasa atunci te place. Apropo, nu veni cu invitatia asa, direct, mai bine ai zice ceva, cum ca ai vrea sa vorbesti cu el, nu sa va scrieti. Hmm, nu suna bine nici asa, sau poate el o sa creada ca zici de web-cam sau mic? thinking
Well, gaseste ceva, cumva, sa-l faci sa te invite el.

| aangelia a răspuns:

Daca v-ati sarutat tu ce mai astepti ma rog?thinking

| dede16 a răspuns:

Daca un baiat pune ":*" asta semnifica si simpatie si etc. Incercati sa va vedeti si sa puteti vorbi mai multe.propune-i sa iesiti doar voi doi undeva.
De ce nu profiti de faptul ca prietena ta pleaca?
Daca te place nu cred ca nu te va intreba daca "nu ai prieten". Cand un baiat intreaba asta chestia este deja stiuta.
Ai grija ce faci si cum faci.
Bafta!

| Alecsandraa97 explică:

Nu ne-am sarutat inca, doar azi pe obraz, de plecarebig grin

| Nicole_3441 a răspuns:

Buna!

Invita-l undeva, in parc. oriunde unde puteti discuta singuri, si intreaba-l pur si simplu daca te place, spune-i ce simti.
Iti urez mult curaj si succeshappy!

nicolewinking