| anonimus00000 a întrebat:

Saptamana trecuta am fost la prietenul meu acasa si am dormit la el. Am baut si ne-a cam luat valu. Nu stiu cum sa ma exprim exact, pentru ca imi este foarte rusine. Actul sexual in sine nu a avut loc, desi penisul mi-a atins vaginul. Asta inainte ca el sa ejaculeze(in urma unui handjob). Din cauza starii de ebrietate nu imi mai aduc aminte exact, stiu ca ejacularea a avut loc pe el si putin pe pat. Dupa nu stiu ce s-a intamplat exact si dupa s-a sters. Am auzit tot felul de chestii despre un lichid de la care poti ramane totusi insarcinata chiar daca ejacularea nu a avut loc in tine. Eu sunt virgina, nu am vrut ca actul sexual in sine sa aiba loc, pentru ca nu sunt pregatita. Eram in prima zi de menstruatie. Exista sanse sa fiu insarcinata? Sunt foarte stresata, o sarcina la 18 ani nu e chiar ok.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avand in vedere perioada, ai sanse minime de graviditate. Daca joaca voastra avea loc intr-o perioada fertila aveai in schimb sanse mari. Ai grija pe viitor! Ca sa fii sigura, ar trebui sa iti faci un test de graviditate.

| anonimus00000 explică (pentru anonim_4396):

Chiar daca actul sexual in sine nu a avut loc?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimus00000):

Daca te referi la test, ma gandesc la cele pe care le poti cumpara de pe la farmacii si ti le poti administra singura. Nu e mare lucru si iti da "peace of mind".
Eu nu as avea o incredere prea mare in parerile ca aerul sau apa distrug "inotatorii". Din ceea ce scrii, a existat atingere deci posibilitati (minime) ar fi chiar si fara act in sine. Cred ca esti de acord ca nu e de joaca.

| Alicezzz a răspuns:

Tu ai 18 ani, dar nu stii ce inseamna pre-ejacularea? Este (acel lichid incolor pe care barbatul il elimina cand este excitat inainte sa ejaculeze si care contine spermatozoizi) tu nu ai informatie despre ceea ce inseamna viata sexuala dar totusi te joci cu iubitul, nu sunt in masura sa te judec dar daca tu ai 18 ani ar tr sa te documentezi mai mult ca sa nu ajungi sa traiesti experiente neplacute mai tarziu. Daca tu erai la ciclu si el ti a atins vaginul cu penisul sansele sunt mici dar nu imposibile, ca sa stai si mai linistita iti faci un test peste 14 zile! Bafta!

| Ezeru a răspuns:

Daca penetrarea nu a avut loc nu exista sanse sa ramai insarcinata.
Probabil ai auzit de lichidul pre-ejeculator...

| Torres92 a răspuns:

18 ani, Bautura, sex=Curva=WC

| anonimus00000 explică (pentru Torres92):

Nu stiu daca e cazul sa comentezi despre asa ceva. In primul rand e prietenul meu, de 8 luni. In al 2lea rand, actul sexul in sine nu a avut loc. Multumesc, nu am nevoie de comentarii de genul.

| PinkIceCream5 a răspuns:

Buna, in primul rând pentru a fi însărcinată trebuie sa fi dezvirginata, având aceea gaura in vagin si el dându-si drumul in interior exista clar șansa de a deveni mămica. Dar având in vedere faptul ca nu a ejaculat inauntrul tau si tu nu ai aceea gaurica in vagin ca sa zic asa este normal ca nu poți rămâne insarcinata. Lichidul preejaculator nu are puterea suficientă ca sa conceapă un bebe pentru ca daca ar fi fost asa mai toate femeile care fac sex neprotejat deși partenerul nu ejaculeaza înăuntru ar fi rămas însărcinate din pricina acelui lichid. Ca si la femeii atunci cand nivelul de excitare e tot mai ridicat eliminam un lichid asa este si la bărbații numai ca la ei conțin câțiva spermatozoizi care nu au putere. Nu te îngrijită degeaba, nu ești insarcinata! Nb.

| Alcyon a răspuns (pentru PinkIceCream5):

Nu-i mai da fetei informatii false. Virginele AU gaura in vagin, fiindca himenul ala nu e centura de castitate. Himenul are o gaurica in mijloc, prin care trece sangele la menstruatie. Si daca baiatul ejaculeaza in apropiere de orificiul vaginal, e posibil ca fata sa aiba surprize neplacute.

| PinkIceCream5 a răspuns (pentru Alcyon):

Dragul sau draga mea nu stau sa ma complic cu diferiti termenii pe care poatea ea nu ii cunoaște happy fiecare cu părerile lui asa ca nu te mai agita, ia o gura de aer. Spune-ți părerea ta si ieșiwinking in primul rând nu are cum sa rămână insarcinata daca nu e dezvirginata asa ca nu te ambala mai draga. Eu nu dau nicio informație falsa, zic un adevăr care il știe o lume întreaga asa ca fi calm/a. :*