| Silyca a întrebat:

Scuzati categoria dar nu cred ca este una despre asa ceva!
Eu cred ca am puteri deci cateodata visez viitorul si chiar se intampla! Tot ce am visat pana acum s-a intamplat, dar sper sa nu se intample sa mor la 19 ani ca asta am visat ca mor in accident de motocicleta! Deci cei care au sau cei care cred ca au sau cei care vi s-au intamplat lucruri neobisnuite sa scrie aici! Va rog mult sunt foarte curios si nerabdator ce raspunsuri o sa pimesc. O nopate buna va doresc!

Răspuns Câştigător
| AdrixNattyXoXoX a răspuns:

Pai sa vedem. Decand fizicienii din zilele noastre au dovedit ca nu viteza luminii este cea mai rapida, asta dand concluzia ca se poate calatorii in viitor la un moment dat. Avand drept in fata cazul in care peste 10-20 de ani pe pamant va fi "criza foamei " da, dar fi sigur ca nu murim pe 12.12.12 pentru ca practic este imposibil. Asa ca da, probabil va fi sfarsitul lumii la un moment dat dar din simpla noastra neglijenta si prea multi oameni pe pamant. Oricum, oamenii de stiinta au spus ca natalitatea din Romania este in descrestere, in 2500 aceasta tara nu va mai exista.
Visul Tau cu motocicleta este nimic altceva decat o iluzie a imaginatiei tale. Si mie mi s-a intamplat sa am Dejavu-uri cand eram mica, dar vedeam doar imagini si unele s-au intamplat dar foarte tarziu, de exemplu unul la 5 ani sau mai mult, iar altul a doua zi. Probabil ca, omul, la fel ca si animalele au un "instinct" propiu ce le face sa afle daca sunt in pericol sau nu. Exista multe miracole pe lumea asta. Dar cel mai mare este psihologia si cum functioneaza creierul unui om. Aceste functii ale creierului "picteaza" imagini cat mai probabile iar dupa, asiguranduse ca subconstientul tau lucreaza atunci cand dormi este cel mai probabil sa ai aceste "viziuni" sunt nimic altceva decat rezultatul unei imaginatii bogate. Daca ar fi clar preziceri ale viitorului, eu probabil pana acum m-as fi sarutat, as fi facut sex si as fi stiut teoria spatiului si al universului. big grin

17 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Nu putem anticipa viitorul. VIsele sunt fie fara semnificatie, fie au legatura cu ceva din subconstient. De exemplu ai maine un examen, si visezi ca iei 10, dar tu oricum luai 10 ca ai invatat. Asa insa ti se pare ca ai anticipat viitorul. Iar pe cele care nu se implinesc nu le mai tinem minte. E doar o iluzie de-a noastra asta. Nu-ti face griji, nu ai sa patesti una ca asta. Mai ales daca nu ai motocicleta laughing) asa ca nu iti cumpara, oricum sunt periculoase si nu ai unde sa mergi cu ele in Romania.

| kirin a răspuns:

Singura putere pe care o ai este ca ai imaginatia prea bogatahappy noapte buna si tie!

| AzZy a răspuns:

Ce ti se intampla tie ar putea fi Deja Vu... Adica ti se intampla si ai doar senzatia ca ai visat, nu ca ai visat pe bune. Cu timpul aceste sezatii iti vor trece, stiu din experieentawinking

| IonutBest a răspuns:

Salut si tie! Si mie mi se mai intampla sa visez ce se v-a intampla maine sau peste cateva zisle saptamani sau luni si erau un fel de viziuni nu mi se intampla chiar asa 100% dar 70-85% se intampla. Cea mai groaznica viziune sau vis a fost ca am visat ca imi moare tatal in acident de masina dar nu stiam cand, iar dupa 2 ani asa sa intampla. Deci nu stiu ce sa zic de tine.
Sfatul meu e sa te rogi lui Dumnezeu sa te ocroteasca.
Ciaulesbig grin

| Metempsihoza a răspuns:

1. e de bine cand visezi ca moare cineva, inseamna ca ii moare moartea laughing
2. nu ai puteri, e explicabil. e vorba de lucruri evidente intr-un mod ascuns la care te gandesti ca se vor intampla, dar nu iti dai seama. si in subconstient cand visezi iti revin gandurile alea... stai calm happy

| Sken a răspuns:

Scuza-ma intai o sa fac olaek misto cum ma sa ai un clan de clar vazatori laughing)))) o sa va cerceteza ANI ca si pe vrajitoare si tu stai chill nu ai puteri magice. Deci serios creierul este o masinarie organica el calatoreste in viitor deja vu-urile si visele sunt produsul creierului ce calatoreste in viitor tot ce ti se intampla toti avem si nu ai de ce sa iti faci griji inainte de culcare nu te mai uita la ce u trebuie ca sa nu visezi prostii

| Silyca explică:

Multumesc pentru raspunsuri! Ionut imi pare foarte rau pentru tatal tau chiar m-a socat asta!

| Silyca explică:

Pentru Biencutza13:Crezi ca imi doresc sa mor?laughing
Pentru AzZy:Stiu ce e ala vis si ce e ala dejavusi stiu sa fac si diferenta dintre ele.Dar eu visesz astea.Am avut si cateodata dejavu dar mi-am dat seama ca e dejavu.Inca ceva am visat si sfarsitul lumi a iesit cam nasol nu cred ca si-a mai imaginat cineva asa cum am visat eu sfarsitul lumi.

| Silyca explică:

Adriana ti-am dat funda ca ai scris asa mult si nu fara rost! Multumesc pentru informatii eu nu studiez asa ceva dar o s-o fac ca sunt foarte interesat.Si ai dreptate de unde stiai ca am imaginatia bogata? Nu cumva esti o clarvazatoare? laughing

| Biancutzaaa13 a răspuns:

E posibil sa visezi ceva ce iti doresti foarte mult, si mie mi s-a intamplat am visat ca voi merge in Bulgaria si asa a si fostwinking

| BadLuckBryan a răspuns:

Draga mea, aceleasi chestii patesc si eu. daca vrei sa faci parte dintr-un clan unde sunt numai oameni de astia si isi antreneaza puterile supranaturale, da-mi mesaj pe privat! pup! nu esti singura]

| DarkAngel18 a răspuns:

Si mie mi se intampla, este doar o coincidenta.winking sa fii sigura ca visul tau nu se adevareste nu iti lua motocicleta.tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Da si mie mi se intampla se spune ca in timpul somnului, cand creierul nostru se odihneste trecutul prezentul si viitorul coincid si suntem capabili sa "visam" o parte din viitorul vietii noastre. DE fiecaredata cand visam viitorul mi se implinea;}

| Deea133 a răspuns:

Si mie mi se intampla si vezi k daca ai visat k o sa mori la 19 ani in accident de motocicleta evita motocicletele, si daca asa ti scris sa mori mori asta e, poti muri maine poimaine si incearca sa nu-ti imaginezi nimic inainte sa adormi k are reacti adverse si se intampla de exemplu ma gandeam la un urat dl noi din sc. si in somn am visat k o sa ma pupe a 2-a zi m-a pupat (a fost scarbos), intelegi asta-i faza norocbig grin

FUNDA?

| cheliuta a răspuns:

Da si eu am visat ca imi cresc solzi pe puta si ca o puta imi crste la spate e mai mare e marfa. si alt fis ca fac si eu sex pana la urma dar na c anul am facut.

| blizblowd a răspuns:

Si mie mi-s-a intamplat sa visez ceva si dupa cateva zile sa se intample>>>>>
2 ex:
1.Am visat ca colegul meu a cazut pe scari chiar daca nul cunasteam cand am avut visul iar dupa o luna cand a inceput scoala... ei bine stii colegul meu s-a rupt mana in cadere pe scari.
2.Am visat ca am cazut si mi-am spart capul iar dupa 2 saptamani s-a intamplat am cazut de pe Tractor.
Si crede-ma memorez foarte bine visele.
De ex. acum 3 zile am visat Sfarsitul Omenirii era numai macel neau atacat Extraterestriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. Urat Vis Serios. Deci in concluzie unele vise se indeplinesc 70-80%. In fine noapte Buna!

| 998sorin a răspuns:

Biancutza,nu cred ca isi doreste sa moara intr-un accident...si mie mi se intampla sa visez viitorul dar cate-odata sunt doar vise...asa ca nu te ingrijora atat de tarewinking