| harukodaniel a întrebat:

Salut sefilor.
Au trecut vreo 2 ani de cand am avut o relatie serioasa. ( care a durat 3 ani). Am 22 de ani. Sunt obsedat cu afacerile si sala. Imi place maxim sa fac bani si o duc bine rau. Stau toata ziua la birou si ma simt bine. Am multe posibilitati sa fiu cu femei bune rau de tot. Ultima relatie mi-a facut mult stres. (era genul de fata care imi trimitea mesaje de dimineata pana seara si voia sa stam impreuna nonstop). Atunci eram mic si m-am sictirit, chiar daca a fost destul de frumos sa stau cu ea. ( daca esti pe aici, sa speram ca nu ai fost o fata buna, la mine a fost problema). Am eu ceva oare? Sunt maxim de insensibil si nu prea ma intereseaza femeile pentru ceva de lunga durata si tot ce presupune o relatie... cu tandrete si etc. Sunt genul pe actiune cu drifturi, afaceri, lux care se concentreaza pe ce trebuie. E ceva de rau sa fiu asa la varsta asta? Familia si prietenii imi spun sa imi fac o relatie ca am 22, dar eu sunt pe modul de relaxare totala. Am acum posibilitatea sa stau cu o tipa super. Dar nu stiu... nu vreau sa imi pierd libertatea. Asta cu libertatea cred ca depinde si de relatie, fata. Dar mi-e sa nu o ranesc daca pun businessul pe 1 si ea pe 2. Cum sa devin om de familie?

Răspuns Câştigător
| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Nu ai de ce sa te grabesti daca nu te intereseaza o relatie serioasa, profita in continuare la maxim de viata luxoasa pe care o duci, ai 22 de ani pana la urma, tu iti iei propriile decizii, momentul unei relatii serioase va veni cand vei fi tu pregatit nu cand iti impune altcineva.Multa sanatate!

| harukodaniel explică (pentru GiorgianaGiorgi):

Multumesc! Daca o sa apara ceva vreodata care sa ma faca sa imi schimb putin viata, poate atunci. La modul, sa gasesc o fata pe care sa o indragesc cum trebuie. Ma bucur de viata si trag tare pe business. Eu de obicei ascult doar de intuitia mea, dar prea toata lumea din jur ma critica si am zis sa intreb totusi. O zi minunata!

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru harukodaniel):

Crede-ma este cel mai bine sa faci cum crezi tu de cuviinta ca este corect din punctul tau de vedere, lumea din jur nu face altceva decat sa intre cu bocancii in viata ta si sa te perturbe, esti destul de matur incat sa hotarasti singur deciziile pe care le vei lua in viata iar o relatie serioasa exact cum am mai specificat mai sus, atata timp cat deocamdata nu esti pregatit mai poate astepta, distreaza-te la maxim in continuare! O seara placuta!

| harukodaniel explică (pentru GiorgianaGiorgi):

Seara minunata!

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa e cel mai bine cum procedezi. Femeile sant curve si o sa insele toata viata lor, tu esti mgtow om independent care le penetreaza apoi afara cu ele. Asa procedeaza orice om inteligent altfel daca ai fi mămăligar aveai multe de pierdut. Nu asculta parintii nici prietenii zile ca tu esti smart si niciodata nu te vei incurca cu o scarba ordinara

| harukodaniel explică (pentru mgtow):

Ai si tu dreptate. Nu toate...dar. laughing

| mgtow a răspuns (pentru harukodaniel):

Cine stie unde se ascund alea intregi la cap

| ania a răspuns:

Ca să ai o familie e o alegere care dacă vrei să fie una fericită implică sacrificii, renunțări, dedicarea de a fi fidel, dacă nu ești dispus să plătești prețul, n=are rost să încurci viața fetelor. Orice fată pentru a fi fericită are nevoie de tandrețe, să conteze dorințele ei. Până alegi să fii dispus să plătești prețul, mai bine lasă=le în pace.

| harukodaniel explică (pentru ania):

Tocmai de asta am intrebat. Nu vreau sa ma joc aiurea cu sentimenele.

| sierra1 a răspuns:

"Cum sa devin om de familie?" - peste vreo zece ani reluăm discuția, până atunci exersează "drifturi, afaceri, lux "

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai poate nu este momentul tau acum. Ai totusi 22 de ani. Asteapta. O sa treaca timpul, cand o sa vina momentul in care o sa vrei o familie, o sa iti faci inevitabil.

| Crackman a răspuns:

Faci ce vrei

| alexalx1234 a răspuns:

Foarte bine ca esti asa. Femeile sunt inebunite dupa barbatii de genul. Sa nu cumva sa faci greseala sa devii un om tandru, sincer si iubaret ca vei fi calcat in picioare de catre femei si vei suferi.

| harukodaniel explică (pentru alexalx1234):

Ai dreptate. Nu prea ma calca nimeni in picioare ca am caracterul de fier... Dar multumesc mult de sfat!

| Bariel a răspuns:

Sansa ta este sa ti gasesti un a ca tine, nu ma refer sa fie afacerista ci indiferenta

| Mmn a răspuns:

Nu ai cum sa devii om de familie cand iti place stilul asta de viata. O femeie care vrea familie, copil nu prea se bucura de stilul asta de viata, doar o fata care vrea distractie si banii tai, care la fel ca tine nu o intereseaza familia si stabilitatea.