| Alexandru0204 a întrebat:

Salut, sunt baiat am 18 ani si am nevoie de cateva sfaturi! Sunt impreuna cu o fata de o saptamana si m-am apropiat destul de mult de ea, ceea ce este destul de ciudat pentru mine! Faza e ca de vreo 2 zile o simt mai rece fata de mine si simt ca imi ascunde ceva! Nu ne-am mai vazut de luni, astazi fiind joi! Am vorbit cu ea despre asta si mi.a explicat ca ultima relatie s.a terminat pe 1 martie, in fine, a ranit.o foarte tare despartirea deoarece ex-ul ei si.a cam batut joc de ea, gen au facut sex si dupa el a lasat.o! Mi.a zis sa nu o presez si sa nu am asteptari mari acum de la ea pentru ca inca este ranita si doar timpul o va vindeca! Mi.a zis sa am rabdare! M.a socat ce mi.a zis si sunt un pic confuz! Asa ca va rog ajutati.ma cu niste sfaturi si fara batai de joc cum ar fi : "uite.l si pe fatalaul asta" sau cine stie ce alte chestii! Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Lipsa ei de "entuziasm" de a intra intro relatie cu tine denota faptul ca nu esti pe plan sentimental tipul ideal al unui iubit dorit de ea.Ar putea fi un refuz politicos prin care efectiv sa-ti dea de inteles ca nu doreste o relatie sentimentala.A folosit acest mod subtil de a se eschiva pentru a nu-ti spune direct si incearca astfel sa te menajeze fara a-ti rani orgoliul tau de "mascul", la fel si sentimentele tale.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ea a fost inselata de fostul iubit si parasita de curand, la tine sunt sanse foarte mici sa o poti apropia si sa o faci sa uite prin ce a trecut.

| SkyPilot a răspuns:

Ai o misiune dificila. Este de notorietate faptul ca in general 1-2 relatii dupa o despartire care lasa urme vor fi de scurta durata. In mod inconstient te foloseste ca sa uite prin ce a trecut. Incearca sa o distrezi, scoate-o afara, fa-o sa rada si ai multa rabdare cu ea. S-ar putea sa ai noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot sa spun ca am trecut printr-o situatie asemanatoare si am avut nevoie de timp ca sa fiu bine si sa uit, asta vrea ea sa uite.E foarte oribil ce i s-a intamplat, fostul ei e clar un prost cu P mare.Incearca sa o intelegi, e normal ce ti-a cerut...Un sfat din partea mea ar fi ca o inveselesti putin prin gesturi mici, sa ii cumperi ciocolata si sa o mancati amandoi, poate jeleuri..sa ii faci flori din hartie ..sa va filmati.fa-o sa uite. Mult noroc. :*

| Masochistul12 a răspuns:

Nu o presa,fa-o sa rada de cate ori ai ocazia,ofera-i un trandafir,iesiti,vorbiti mult,apropie-te de ea,fa-o sa se simt singura femeie de pe pamant,nu o stresa cand vezi ca nu are chef, ofera-i tot ce ai mai bun, si o sa vezi ca o sa se ataseze foarte tare de tine, daca chiat tii la ea, fa-o sa nu regrete nici o secunda ca tea ales. Bafta!

| Diandra19 a răspuns:

Asa se intampla atunci cand imediat dupa o dezamagire, incerci sa intri in alta relatie. Persoanei respective ii este mai greu sa se deschida in fata cuiva, mai ales a prietenului. Sfatul meu este sa nu fortezi lucrurile, sa comunicati si sa deveniti buni prieteni; din moment ce ea o sa prinda incredere in tine, veti fi amandoi mai relaxati.
Bafta!