| george312 a întrebat:

Salut, sunt baiat si am o intrebare la fete :care este diferenta dintre sutien, bustiera, decolteu ca eu nu imi dau seama big grin?

4 răspunsuri:
| Angeline a răspuns:

Sutienul are burete, si arata mai bine
Bustiera e nasoala, e o panza peste sani, care cica ar trebui sa le protejeze, dar e naspa
Decolteul e ceva ce sa atraga baietii, adica sa ti se veda cat mai mult spre sani, sau uneori chiar si sanii happy

| BlaBlaa a răspuns:

Http://i.clubafaceri.ro/......55_big.jpg asta e un sutien
http://static.cauti.ro/......_421_1.jpg asta e o bustiera
sunt articole vestimentare.
cat despre decolteu- http://www.hopa.ro/poze/mare/016_pics_1236343607.jpg "privelistea" data de zona pieptului...parte a corpului.

| coca_4963 a răspuns:

Bustiera- o poarta fetele pentru a nu iesi in evidenta sanii
Sutienul---------||-------- pentru a iesi in evidenta, pentru ca el are burete si le fac sanii mai mari.
Decolteu-la bluza, partea accea de la sanii care e mai lasata ( la gat acolo )
Sper ca te-am ajutat! Te pup!

| roxana_5185 a răspuns:

Bustiare e un fel de maieu dar doar pentru sani. Ea este indicta fetelor cu varsta intre 12-17 ani. Ea nu impiedica cresterea sanilor. Sutienul e folosit de fete peste 18 ani care deja au sani mari. Decolteul este forma bustului care se vede prin hainele mai descoperite...