| SnoopDog19 a întrebat:

Salut, sunt in clasa 7-a, iar un baiat imi tot spune "uite gay-ul" ce mers de gay ai etc, chiar daca eu nu sunt gay, asi vrea si eu niste injuraturi, replici sa ii inchid gura.

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Crezi ca asa vei scapa de invidia celor din jur? nu nu.
Nu le da sansa sa te provoace si sa le vorbesti urat.
Trateaza-i cu indiferenta.
Poate ar fi bine sa te te maturizezti si sa mergi cu capul sus atat timp cat esti convins ca acea "denumire" nu te afecteaza cu nimic.
Daca nu se potolesc, ai putea sa ii reclami la directorat ori la politie.
O zi buna sa aihappy

| Fatamuntilor a răspuns:

Sa stii ca nu asa merge treaba!
Daca zici nu este adevarat, conduci o colega de cateva ori acasa si ai grija sa fii vazut!
Sau pur si simplu, ignori!

| ywar a răspuns:

Iti dau eu o injuratura care da mereu rezultate... barosul/ciocanul. happy

| peperonies a răspuns:

Takes one to know one.

| MagicOneT a răspuns:

"Daca eram gay, mai erai tu acum?"

| Tomino a răspuns:

Mai bine il ignori is incerci sa interactionezi cu fete insa daca chiar vrei asta poti sa-i spui:
,, Ba mai intai uitete-n oglinda inainte sa judeci"
sau
''Taci ma ca tu ai mai multe sanse de gay ca la cat de urat esti nici-o fata nu te place''
Si mai poti continua cu chesti de genul.laughing