| anonim_4396 a întrebat:

Salut sunt Stef am 17 ani si am o problema sunt mai timid si datorita timiditati nu am avut o iubita si nici primul sarut sad nu stiu ce sa fac simt ca nu mai pot am incercat sa am o iubita dar nu am reusit sad Nu stiu ce sa fac poate am nevoie de psiholog?

Răspuns Câştigător
| Johny_George_1997 a răspuns:

Nu esti timid. incepe sa mergi la sala de sport ..trage putin de greutati sa iti faci si tu un abdomen mai frumos si ai sa vezi ca iti trece timiditatea. si nu iti fa griji in privinta iubitei. am 20 ani si nu-s timid deloc sunt foarte tupeist si am avut doar o prietena. toate la timpul lor frate dar daca vrei fa cum am ziss. cauta pe cineva care merge la sala si alaturate si incepe sa fii si mai acti cu cei din jur cand vezi ca nu poti face ceva forteazati creierul sa creada ca poate si e mai greu o data de 2 ori apoi totul ine ca de la sine. prima data am cerut nr la o fata la 15 ani eram si eu un baiat timid si mna. dupa vreo 15 min de frecat pumni si de zis in gand poti poti poti am reusit sa merg sa ii cer nr de telefon. ghici ce.am luat nr de telefon si am vazut ca cu toate ca credeam ca nu o sa reusesc si eram timid.mi-am dat seama ca timiditatea era ceva ce ma impiedica sa imi ating adevaratul potential. asa ca chiar daca simti ca te caci pe tine si ca cerul cade peste tine. ia-ti coa*ele in gura si du-te siabureste o fata. ai sa ezi ca chiar daca e esec o sa te simti mai bine.happy

2 răspunsuri:
| Eduard196 a răspuns:

Ai grija de testosteronul tau ca sa atragi femeile

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Buna,
Ce simpatic esti! Esti un baiat bun si sa stii ca esti un exemplu bun. Ar trebui sa fi mandru, nu te simti presat de chestia ca altii rad ca nu ai avut o iubita si nici primul sarut. O sa se intample mai devreme sau mai tarziu, dar o sa se intample. Daca altii (nu precizez) au iubite si copii atunci si tu o sa ai. De exemplu, mie imi plac baietii ca tine, mai timizi, nu "cocalari". Si referitor la psiholog, nu, nu ai nevoie, esti foarte bine!
Bafta la gagici.winking