| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema cu mine insumi poate? In 3 saptamani fac 17 ani. Cu baietii ma inteleg foarte bine vorbesc nicio problema dar cu orice fata nu pot vorbi. Nu stiu sunt mai timid de fel dar depinde si de situatie uneori nu sunt deloc timid. Nu am avut primul sarut si asa. stiu poate veti zice ca este timp insa simt nevoia unei fete care sa-mi fie iubita. sa fie apropiata de mine. si am pus ochii sa zic asa. prima oara cand am incercat m-am lovit de un refuz de la respectiva asta este. Si prieteni apropiati am 1. am nevoie de mai multe persoane cu care sa vorbesc. Eu sunt sociabil. inteleg lumea, iert repede si ma consider de treaba dar nu stiu de ce sunt asa. Cine m-ar putea ajuta si are timp ar putea sa o faca si pe privat. pentru ca acolo pot sa dau mai multe detalii.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu este suficient sa intelegi lumea, trebuie sa te intelegi in primul rand pe tine.

| grab a răspuns:

Cauta niste filme motivationale, mergi la un psiholog, apuca-te de performanta intr-un sport barbatesc. fa-ti experienta cu femeile, orice femeie orice tema tine o discutie amabila si funny de cateva minute pana capeti incredere in tine.

Răspuns utilizator avertizat
| MisterRip a răspuns:

Prietene exista doua cuvinte mari si late "studiaza seductia". Invata sa cunosti sa abordezi o femeie. Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci. Si chior sa fii la 17 ani tot ai regulat macar una. Poti sa te consideri de treaba, si femeile te pot considera "esti foarte de treaba" si cam aici se incheie totul. Nu e asa important sa fii de treaba, e important sa stii ca tipii de treaba de obicei trag laba, si altii "nesimntii care nu sunt de treaba" le sufla pe toate. Nu zic ca deacum sa devii un nesimtit. Dar trebuie sa inveti sa seduci femei, sa stii ce atitudine trebuie sa ai pentru a avea succes. Ce sa spui si cum sa spui fac diferenta intre, a avea femei, si a nu a avea. Da un mesaj pe privat si iti dau o cheie. De ce fac asta? Fiindca am fost exact ca tine, si stiu ce simnti. Si am spus pana aici, trebuie sa se schimbe ceva. Si asa a fost. Bafta!

| bogdan050 a răspuns (pentru MisterRip):

Nu iti pot trmite mesaj privat.

| ILikeSummer a răspuns:

De ce nu alegi si tu o fata sa vb cu ea? va imprieteniti..si apoi totul este mult mai simplu.