| calugaruvalentinionut a întrebat:

Sunt Vali un baiat de 16 ani cred ca prietenul meu s-a indragostit de mine.
ne cunoastem de 9 luni.
de cand ne am cunoscut stam foarte mult impreuna amundoi la liceu pe strada in parcuri etc.
vorbim foarte mult la telefon cam 30 40 de minute 1 ora chiar peste 1 ora de mai multe ori pe zi, ne impatim intre noi mancarea banii si alte lucruri.
avem multe discutii intre noi de sex, de fete, masturbari etc.
ne intelegem foarte bine amundoi.
cand suntem acasa in timpul liber ne ducem la plimbare in parcuri.
cred ca sa insragostit de mine.
suntem prieteni foarte buni.
toata lummea zice sa suntem gay ca ne iubim oare este asa?
oare ne iubim si nu vedem?
si profesorii la liceu zice ca ne iubim.
el a inceput sa vina dupa mine la clasa cand m-a vazut prima data vroia sa vorbeasca cu mine dar nu indraznea.
pana la urma si a facut curaj si a vorbit cu mine.
din momentul acela stateam foarte mult mult amundoi impreuna pauza de pauza nu intram in calsa pana cand nu venea profesorul.
nu stiam nici cum il cheama si nici el nu stia cum ma cheama.
dar stateam impreuna amundoi de parca ne cunosteam de ani buni.
dupa 4 zile eream afara vorbeam la telefon.
am terminat de vorbit.
si m-a vazut ca vorbeam la telefon si venit la mine.
mi-a cerut telefonul.
l-am dat.
imediat a format numarul lui pe telefonul meu si lea memorat in telefon numerele.
am incarccat telefonul lna aceasta pe 10 cu 2000 kinute si azi pe 20 nu mai am minute in Vodafone, am vorbit numai cu el.
ce credeti este gay?
suntem amundoi gay ne iubim?
dati-mi un raspuns va rog frumos.

18 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu sunteti deloc gay,sunteti doar apropiati si buni prieteni.
De foarte multe ori apar in viata noastra persoane pe care le simpatizam automat si de care ne simtim atrasi irezistibil,fara sa putem explica de ce.
Exista o chimie speciala intre voi si asta va apropie extraordinar,dar nu e vorba de homosexualism aici,doar simtiti lucruri pe care nu le-ati mai simtit niciodata cu altcineva,pentru ca cu nimeni nu ati mai fost atat de apropiati.
E o prietenie frumoasa,in timp veti ajunge amandoi sa aveti iubite si probleme sentimentale si ideea de gay o sa va dispara din minte, sa fii sigur.
Sunteti si la varsta la care va cautati identitatea si experimentati cele mai stranii idei, asa ca ai putea sa te linistesti, totul e normal si va fi si bine, sunteti doi buni prieteni si aveti sansa sa ramaneti asa pentru totdeauna.
E un mare castig!

| madyddd a răspuns:

Nu e nimeni gay. Nimeni nu iubeste pe nimeni. Stai relaxat. Ar trebui sa cunoasteti niste fete.

| mihai69 a răspuns:

Gay poți fi doar dacă te poți (măcar în imaginația ta) închipui făcând sex cu el. Altfel, ești doar bulversat de o prietenie prea acaparatoare.

| cristimihailov a răspuns:

Da, scoala e destul de usoara anii astia.

| Alcyon a răspuns:

Nu, sunteti doar confuzi, ceea ce e normal in perioada adolescentei. Abia acum incepe sa se contureze identitatea sexuala. In adolescenta se creeaza cele mai solide prietenii, care de multe ori tin toata viata. Bucura-te de prietenia asta, fara sa te gandesti la altceva. O sa vezi ca mai tarziu o sa-ti fie mai greu sa-ti faci prieteni, fiindca intervin interesele materiale si lupta pentru existenta.

Răspuns utilizator avertizat
| lucifer12345678 a răspuns:

Daca sunteti foarte apropiati nu inseamna ca sunteti gay
multe persoane si-ar dori un prieten adevarat
incearca sa-i vorbesti mult despre fete ca si cum le-ai iubi pe toate ca sa-i vezi reactia

| AnonymousB a răspuns:

Nu prea stiu ce sa iti zic... Adica si fetele umbla si stau mereu. si cunosc multi baieti care stau mereu impreuna, bine nu vorbesc cu orele la telefon. In primul rand noi nu avem de unde sa stimm daca esti sau nu, asta depinde de tine. Tu ce zici il placi? poate si el te place. ai spus ca vorbiti mult si despre orice. Incearca sa ii bati un apropo, sau vorbeste cu alti baieti/fete si vezi cum reactioneaza, daca e gelos, nervos sau indiferent. Eu sunt fata si am un cel mai bun prieten toata lumea crede ca suntem impreuna dar nu e adevarat laughing Tu trebuie sa vezi ce simti pentru el, sa stai o ora sa te gandesti, sa te gandesti cum reactionezi cand trebuie sa te vezi cu el sau cand trebuie sa vorbiti. Si vezi si el cum reactioneaza. Dar nu il intreba din prima daca e, s-ar putea sa il sperii oleaca. :3 eventual ai putea sa te faci cu o fata care cat de cat o placi si poti vedea daca iti place sau nu sa stai cu o fata (si asa vezi si cum reactioneaza prietenul tau) Sper ca te am ajutat happy

| Waffen18 a răspuns:

Pai cum sa zici asa ceva? Auzi, suntem gay? Sunteti doar niste prietenii foarte buni, BFF cum s-ar spune... Dar incearca sa mai stai si cu altii laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Valentino46Rossi a răspuns:

LoooL.Daca nici tu nu stii noi de unde sa stim? laughing))
Din ce ai povestit tu pe acilisa sunteti doar buni prieteni.Bagati-va oleaca lemne in soba si vedeti daca merge. Daca nu, ai scapatwinking
Si daca pui intrebarea, nu inseamna ca tu ai vrea sa fie asa?

| calugaruvalentinionut explică:

Ar mai fi ceva de spus.
intr-o zi cand am terminat orele ne-am dus la carrefour neam urcat intro masina de carrefour.
ssi nu mai erea deloc locuri s-a pus pe un scaun si eu ramasesem in picioare.
si a zis hai sa te tin in brate daca vrei pana ajungem.
si am stat in brate la el.
oare de ce a vrut sa ma tina in brate?

Răspuns utilizator avertizat
| calugaruvalentinionut explică (pentru MorcovMorcovescu):

Chiar daca am fi amundoi gay nu cred ca am face nunta.

Răspuns utilizator avertizat
| calugaruvalentinionut explică (pentru MorcovMorcovescu):

Sincer nu stiu din ce am scris eu mai sus crezi ca este gay?
Sincer crezi?
Nu stiu cum sa aflu de la el daca este.

Răspuns utilizator avertizat
| calugaruvalentinionut explică (pentru MorcovMorcovescu):

Val3ntin94@yahoo.com