| motherf a întrebat:

Salut tpu.Acum o sapt eu si prietena mea am decis sa "o facem", doar ca a existat o problema, este foarte stramta.Mi.a zis de la inceput k e f stramta..si ca a incercat sa o faca si cu fostul prieten si nu a mers.dp care s-a despartit de ea.Nustiu dc nu a mers nici cu mine..nu-i vorba de preludiu, ca era uda rau, mi-a spus ca nu a mai fost niciodata asa uda..am citit si pe net si peste tot spune de preludiu..la noi nu a fost vb de asta..preludiu am avut.(avem amandoi 19 ani).Un sfat?

7 răspunsuri:
| kittyshor a răspuns:

Imi vine sa rad, tipa e virgina? trebuie fortat putin, pentru ca de obicei noi fetele dupa o perioada de pauza ne stramtam tare. O va durea putin dar va functiona

suntserios
| suntserios a răspuns:

Lubrefiant

| Oana92 a răspuns:

Incercati sa folositi si lubrifiant.

| pietrean a răspuns:

Din moment ce ati avut un preludiu, care sa va excite pe amandoi, destul de mult, ar fi trebuit sa fie totul in regula.Probabil,faptul ca a fost prima voastra "intalnire",ea a fost mai stresata,a fost mai crispata si atunci sigur ca penetrarea a fost mai dificila. Poate si locul unde ati vrut sa aveti prima voastra intalnire de dragoste,nu a fost un loc,care sa-i ofere siguranta si intimitate.
Timpul nu este pierdut,cauta sa aveti linistea si atmosfera mai relaxata,incearca sa-i gasesti punctele care o excita mai mult,gesturile care nu o fac sa se inhibe(poate este ma timida,rusinoasa). Doar voi, va puteti da seama, ce va deschide sufletele mai mult, pentru a avea acea placere sexuala, langa persoana iubita.

| Alina570 a răspuns:

Dupa cum descrii problema, s-ar parea ca prietena ta sufera de o contractie a muschilor vaginali, ceea ce face aproape imposibila penetrarea. Daca insisti in aceasta situatie, o va durea foarte mult si mai mult ca sigur o vei rani fizic. Ceea ce este important este sa nu va descurajati, sa incercati tot timpul, doar nu in aceeasi zi dupa ce s-a intamplat. Daca se mai intampla, nu intrerupeti ceea ce ati inceput, mangaiati-va, studiati corpurile unuia celeilalte, in special tu sa nu fi jenat si s-o incurajeazi pe prietena ta sa-ti studieze corpul. In ziua urmatoare incercati din nou. Sunt sigura ca dupa ce veti incerca de cateva ori, totul se va rezolva pana la urma.

| DulceLup a răspuns:

Nu sunteti compatibili dpdv sexual. are nevoie de o jucarie mai mica. Asta este

| Andrei_Bucuresteanu_1991 a răspuns:

Totu depinde de ia,, daca nu se simte bine se va incorda, trebuie sa fie relaxata si sa vrea asta