| alexdx99 a întrebat:

Am 12 ani (aproape 13) si imi place de o fata.O stiu cam de 4 ani. Vorbesc cu ea pe mess si pe facebook,ma inteleg bine cu ea, dar nu am curajul sa ii spun ca o plac.Ce ar trebui sa fac? Funda la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Anonima24fff a răspuns:

Asta e atat de dragut. nu ai curaj dar va trebui sa iti faci happy poate intr-o zi ii va placea de un alt baiat si poate nu vei mai avea sanse. ii poti spune daca si ea te place?! spune-i si poate o sa fiti impreuna, daca nu puteti fi doar prieteni happy... sper ca te-am ajutat

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Atunci cand vei deveni adolescent vei sti ce sa faci. Toate la timpul lor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e atat de dragut. nu ai curaj dar va trebui sa iti faci poate intr-o zi ii va placea de un alt baiat si poate nu vei mai avea sanse.Asa ca ia-ti inima in dinti si du-te si spune-i ce simti ca nu ai nimic de pierdut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite id meu hai sa vb:mars. darkness

Răspuns utilizator avertizat
| Madutzadragutz05 a răspuns:

Iti spun eu cv care mie mi-a placut si m`a impresionat enerm:
Tu: Cum asi putea sa ii spun unei fete ca o plac, vreau sa mearga cum la ea si sa ii spun.
Ea:Iti da un raspuns
Tu: Asi putea exersa cu tine?
Ea:Ok/ Da/ bine
Tu: Te iubesc!
Ea: Si eu te iubesc.Acum du-te si ii spune.
Tu: Tocmai am facut`o
Pe mine m-a impresionat si asi fi flatata daca mi-ar spune cineva asta happy

| KarinaV a răspuns:

Nu ii spui ca o placi, ii arati ca o placi intr-un mod subtil. Ii oferi atentie, ii dai foarte subtil de inteles ca vrei sa fii cu ea, cum ar fi, ii pui mana dupa umar intr-un mod foarte natural, zambesti si vorbesti cu ea cat timp stati in pozitia asta si cand esti ferm convins ca va merge intre voi, nu o mai intrebi, o saruti... insa ii dai o sansa sa te opreasca daca nu vrea, fiindca altfel, va fi foarte patetic momentul. Adica atunci cand o saruti, sa te duci incet spre ea ca sa aiba timp sa reactioneze daca nu te vrea. Insa daca ai creat momentul perfect si ai facut ce trebuia pana atunci, nu cred ca nu o sa te refuze...

| ioanaaa1998 a răspuns:

Buna,Alex! Daca tot danseaza hormonii in tine de la varsta asta, uite ce poti sa faci. In niciun caz nu vorbesti cu ea pe mess sau facebook. O inviti undeva la un film ceva si incepti inainte de a vrea sa fi iubitul ei, sa fi prietenul ei. Incearca sa o cunosti mai bine, chiar daca va stiti de 4 ani. Vorbiti, zambiti, si ii marturisesti ceea ca simti pentru ea. Eu zic sa nu o saruti de la prima intalnire, pentru ca ea se va astepta la asta, plus ca cine stie ce crede dupa aceea ca vrei doar asta de la ea. Sper ca te-am ajutat! Succes! :*

| Sebimenis a răspuns:

Hai ma... vreau si eu o prietena dar faza e ca nu stiu unde o gasesc laughing am cautat peste tot. fetele l-a scoala imi zic ca sunt dragut si alte chestii dar sunt grase! :@ help meee unele slabe rau si urate! unele cu fite dati-mi si mie niste ID-uri cu fetee!

| NOname000 a răspuns:

Iti faci curaj si ii spui ca o placi... poate si ea te place...si ar fi bine sa te grabesti ca poate o sa iti ia altu inainte si o pierzi [parerea mea]

| st1le a răspuns:

Sau iti iei inima in dinti si ii spui ca nu ai nimic de pierdutwinking