| Daniela300 a întrebat:

Cunosc de aproape un an un baiat cu care vorbesc mult. Si imi place de el. Dar in tot acest timp nu am avut curajul sa-i spun asta. Iar aseara i-am zis ca trebuia sa fac de foarte mult timp un lucru la care in mare parte am renuntat. Si el m-a intrebat la ce dar nu i-am raspuns. Ma gandeam sa ii spui ca la el dar suna atat de stupid. Asa ca poate nu ar mai trebui sa vorbim. Nu stiu ce sa fac. In scurt timp e ziua lui. Si a mea. Eu fac 17 iar el 16.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu stii ce sa faci? Sa iti faci putin curaj si sa-i spui in mod direct si pe intelesul "dobitocului" daca el nu reuseste sa deduca care sunt sentimentele tale fata de el. Este singura solutie in anumite cazuri. Putin curaj, putin tupeu si.......mult succes!

| OMFGConrad a răspuns:

Dacă ai venit să-ți faci publicitate, află că nu-ți merge pe TPU.

| Daniela300 explică (pentru OMFGConrad):

Sa-mi fac publicitate?laughing De ce as vrea asta? Uite, daca nu ai ceva bun de zis, mai bine nu mai spune nimic.

| OMFGConrad a răspuns (pentru Daniela300):

Nu știu cum de am răspuns la întrebarea ta...răspunsul era la postul acesta: https://www.tpu.ro/......-ma-ia-cu/

| Tatar_Alexandru_1983 a răspuns:

Daca va cunoasteti de atata timp, inseamna ca sunteti obisnuiti unul cu altul si cumva intr-un fel va atrageti, dar niciunul dintre voi nu are curajul sa faca primul pas. Daca el e mai timid, incearca tu sa-l faci sa inteleaga ca il placi intr-un mod indirect. E destul de complicat, dar vorba aia ''daca nu risti nu castigi''. Iti urez succes!