| Anoniiim999 a întrebat:

am 12 ani si mi s-a intamplat ceva ciudat.
In clasele mai mici, eram respins de o fata (fiind cea mai frumoasa din clasa) indiferent de ce ziceam.

Acum sunt in clasa a 6-a si sincer sa fiu, nu inteleg cum, dar anul acesta a fost foarte draguta cu mine (cu ceilalti baieti tot la fel se purta) si de la un timp am inceput sa vorbim foarte mult in special pe site-urile de socializare dar si la scoala.

Intr-o seara m-am gandit la micile sale gesturi dragute si am adormit. Am avut un vis care era cam asa: eram pe deal cu ea si cu inca ceva prieteni, era totul normal, dar pe inserate, eram intins pe iarba si pe ea o tineam pe piept (am inceput sa tremur si m-am trezit din somn, ma simteam emotionat, foarte, parca venise craciunul)

De atunci de fiecare data cand incep o discutie cu ea nu pot sa o duc la capat din cauza ca incep sa ma balbai sau ma inrosesc la obraji si caut un motiv de ex sa ii spun ca e din cauza frigului ca am stat la geam.

intrebarea mea este: ce ar trebui sa fac intr-o astfel de situatie?

P.S: sunt genul de baiat mai singuratic.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Frumos

| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Stiu cum e sa fii singuratic, si stiu cat de dificil poate fi contactul interuman, mai ales cu persoane pe care le placi.
Incearca sa-ti aduni tot curajul, si sa-i spui asta, sa ii spui ca o placi. De perferat cand sunteti doar voi doi.
Nu stiu ce rezultate v-ar aduce voua, dar te poate scapa pe tine de "tremurici".

| Schatzyyyyy a răspuns:

Comunica,cu ea, si invit-o undeva, apoi spune-i daca vrea sa fie iubita, ta! Dar ai putea sa mai astepti putin, nu prea ai sentimenete sigure la 12 anibig grin

| membrulcelmainou9238 a răspuns:

Esti prea mic
KID

| Godja_Lylishor_1999 a răspuns:

Cereo de pr

| danutz9 a răspuns:

Daca vorbesti foarte mult cu ea, ar trebui sa o ceri de prietena
bafta

| leulmortal a răspuns:

Parerea mea ar fi ca ar trebui sa-ti iei inma in dinti adica sa-ti faci curaj si sa o intrebi ca si eu sunt tot ca tine singuratic, mai ales daca ai sti ce-am patit eu, (sa lasam asta pentru alta daat), iata opinia mea incearca ori sa ii zici in fata ori sa icerc pe site-uril de socializare sau asa sper ca te-am ajutat, si iti urez noroc sa fi mai fericit deat mine ca eu -am fost niciodata fericit. succes