| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si imi place de un baiat de 2 ani jumatate. E coleg cu de clasa, ba mai mult, sta chiar in fata mea. Mi-e greu sa stau asa aproape mai ales ca are niste ochi superbi si se da si cu un parfum pe care nu poti sa-l confunzi. I-am spus anul trecut ca il plac, dar a zis ca nu-i pasa. De la o vreme ( de cand a inceput clasa a 7-a) se comporta frumos cu mine, vorbeste la scoala cu mine, cateodata sta si sa uita la mine. L-am invitat o data la o plimbare, dar s-a comportat ciudat: a zis ca nu poate veni si a inceput sa zica vreo 3 motive repede. Eu sunt timida si f. zapacita. Chestia e ca, tin foarte mult la el...desi a spus mai demult multe chestii care m-au ranit. Unele colege spun ca si el ma place, dar mi-e frica sa cred ca sa nu fiu dezamagita.Nu stiu ce sa fac, nu pot sa-l intreb direct.De exemplu vine balul gimnaziului, ar trebui sa-l invit?

Răspuns Câştigător
| Johnny_3797 a răspuns:

Trebuie sa il intrebi direct, intrebal daca te simpatizeaza si daca va zice da atunci invita-l la balul cela daca nu atunci vei spune ca gata nu-l vei mai deranja niciodata.Cel mai bine este sa-l intrebi undeva unde ve-ti fi singuri, intr-un parc cel mai bine.La o plimbare iesiti si incepi sa vorbiti si apoi sa-l intrebi, nu fi timida ca baieti ca ei mai sunt si inca vor fi si mai ales ca ai 13 ani,la tine viata abia se incepe asa ca nu-ti facea griji si nu fi timida,daca il iubesti atunci e si afla,ca daca tu nu vei actiona atunci altcineva poate si atunci iti va parea rau,adica de ce eram asa te timida si tot asa,nu te teme la tine totul este inainte, iesi cu el si spune-i ca refuzuri tu nu primesti, esti cu el si intreaba-l tot ce te framinta.Mult succeswinking

3 răspunsuri:
| Ionutz a răspuns:

Vorbeste cu el pe mess asa nu vor afla si ceilati

| Bombonicăăăă a răspuns:

Eu zic ca incercarea moarte nu are.invita-l la bal. poate o sa zica da dar nu te entuziasma poate nu vera sa te refuze ...nu inseamna ca te place
trebuie sa discuti despre chestia cu palkutu sau neplacutu la bal.bafta

| ConstiintaTa a răspuns:

Draga mea Victoria, vad ca si tu cam esti certata cu limba romana dar daca si altii sunt nu trebuie sa ii judeci cum scriu.Mai intai corecteaza-te pe tine si apoi pe ceilalti.winking [Asta este referitor la raspunsul pe care i l-ai dat Brianei.] Eu acum doar ti-am dat un sfat, si eu am gresit cu semne de punctuatie, cu ortografia aici pe TPU pentru ca nimeni nu e asa perfect incat sa scrie corect orice cuvant ca nah :-J mai gresim.