| Hobby a întrebat:

Am 15 ani, fac sex cu iubita mea de 16 ani. În timpul actului sexual am auzit că a trosnit penisul. Am căutat pe net despre asta. Am văzut că este grav. Dar eu nu am nimic de acolo, doar ca s-a curbat.nu mă doare, nu se face capul mov.
Întrebarea este: oare am ruptura de penis sau este normal să trosnesaca?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Păi dacă ai doar 15 ani, dar deja de 16 ani faci sex cu iubita, înseamnă că e sora ta geamănă și v-ați cunoscut intrauterin... fain.
„Trosnituri" la baza penisului sunt posibile, find asemănătoare cu cele când cineva își trosnește încheieturile (degete, gât etc.).
Dacă totuși forma organului e clar modificată după întâmplare, e bine să mergi la un medic, chiar dacă momentan nu ai dureri. Dacă nu e ceva organic, măcar scapi de stres. Iar dacă totuși ai pățit ceva, luând din vreme măsuri totul se va rezolva rapid și fără complicații.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se face mov inca, dar pana intr-o luna se va invientii complet si nu se mai scoala deloc!
Fugi acum la medic, cand inca este proaspata ruptura, ca sa poti sa-l recuperezi, cu cat trece timpul, cu atat iti dimunezi sansele sa-l poti avea din nou functional vreodata.

| Emilian65 a răspuns:

Nu te speria. Asemenea fenomene se intampla des la baieti, mai ales la inceputul vietii sexuale.

| Hobby explică:

M-am exprimat greșit. Dar, mulțumesc de pentru răspuns!

| mihai69 a răspuns (pentru Hobby):

Ei, știu, da' mai glumim și noi. Cu plăcere.