| Danny975 a întrebat:

Salut, TPU. Am 15 ani si imi cam place de o fata. Ideea e ca ca si ei i-a placut de mine se dadea pe langa mine, ma alinta, vb app numai cu mine si cu inca o prietena de a ei. Ma baga destul de des in seama. Eu nu realizasem pana atunci, dar intr-un final mi-am dat seama ca ma placea si am inceput sa simt ceva destul de puternic pentru ea. Intr-un final a aflat ca o plac si eu. Prima saptamana a fost bine dupa aceea am inceput sa ne tot certam intruna si sa ne jignim si apoi ne impacam. Desi si eu ma comportam ciudat in prezenta ei, fiind prima data cand simt asa ceva. Am hotarat sa nu ma mai comport asa. Acum de cand a aflat ca o plac ea fiind mai timida la fel ca mine ma ignora si nu stiu de ce?sad. La sfarsitul semestrului acum 1 saptamana i-am adus un buchet de trandafiri si ei ii era rusine sa il accepte sad. Ceva sfaturi, pls :X?big grin ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este un aspect pe care trebuie sa il rezolvi tu sau ea in mod separat. Este o probloma de rezolvat in doi. Discutati sincer punand pe tapet sentimentele voastre si aflati despre ceea ce asteptati unul de la celalalt. Numai asa veti gasi o rezolvare.

1 răspuns:
| Alexici a răspuns:

Ăăăăă...fă tu primul pas, fă tu primul pas *râde malefic*.Fă-o să creadă că nu e nimic schimbat și că sunteți la fel de buni prieteni. Apoi că tot ai 15, surprinde-o cu altceva. Știu și eu..ieșiți undeva doar voi doi (da, exact, o întâlnire). Fă-o să creadă că într-adevăr o placi. Deci am dat 50% din romantismul meu aici, sper că te-am ajutat cât de cât. Peace ^^