| eleky47 a întrebat:

Am 19 ani si din cauza mai multor insuccese in a imi face o relatie am renuntat temporar la a fi disperat. Ajunsesem sa fiu disperat ca sa obtin o relatie cu o fata dar mi-am revenit dupa ceva timp. Problema este ca sunt mai introvertit si de asta nu prea am prieteni. Acum ca a venit aproape vara as vrea si eu sa ies la o terasa, la o vorba ceva dar nu prea am cu cine si ma macina gandul asta ceva asemanator unei depresii. Nu stiu ce sa fac, chiar mi-as dori sa am un fel de gasca cu care sa ies macar de 2-3 ori pe saptamana. Ce sa fac? Nu as vrea sa ajung la depresie.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Procedeaza ca mine, faci rost de o bicicleta si in area 2-3 ori pe saptamana bagi cate 2h de pedala apoi cresti ritmul la 3 apoi la 4 daca nu ajunge 3 ore pe zi sau 2 dar de luni pana vineri asa da. Vei dezvolta fizicul in cateva luni evitand carnea si mai moale cu mancarea sa nu bagi mult in tine. Dupa aia invata documentarul secretului sa inveti cum atragi ceea ce iti doresti in viata. Strainii au obisnuinta de a trai singuri si fericiti de ce nu vrei si tu asta... mie imi e bine fara femeie problema e pentru ele, nu mai reusesc sa ma combine deloc laughing

| Freya1 a răspuns:

Nu trebuie sa fi disperat pentru nimic pentru ca oameni din jur vor simti si te vor considera ciudat ceia ce ii va face sa se indeparteze de tine.
Trebuie sa te relaxezi, sa iti cauti vechii prieteni colegi, vecini.Pentru asta poti sa socializezi pe internet, in fata blocului, cu bicicleta in parc, la sala.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca sa iesi sa iti faci prieteni noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu vrei sa ajungi la depresie, eu iti recomand sa nu mai lasi timpul' sa treaca. Eu asa am facut si acu' ma aflu in aceeasi situatie ca a ta, da' cu 6 ani mai batran. Sunt acelasi tip de persoana ca si tine, adica introvertit si fara prieteni. In ultima vreme am incercat sa fiu mai deschis, da' simt ca vremea mea a trecut fiindca am fost refuzat de cateva ori. Tre' sa incerci, nu o sa se intample nimic grav. Tu esti tanar si inca mai ai sanse sa-ti faci un grup de prieteni sau o prietena.

| Romanul86 a răspuns:

Păi, abordează femei și nu le mai declara că îți place de ele ținele în suspans. Fă-te că îți place de ele și după aceea ignoră-le după aceea iară bagă-le în seamă.

| Camuflaj2017qp a răspuns:

Cea mai buna varianta cred ca e aia cu mersu la sala. Mai socializezi pe acolo, te mai dezvolti...

| Mita27 a răspuns:

Oamenii sunt speciali, tu esti special. Nu esti ca ceilalti, ar trebui sa te motiveze asta si sa- ti dai seama ca tu ai ceea ce ei nu vor avea niciodata si anume tongueE TINE INSUTI! Nu mai exista in zilele noastre prieteni adevarati. Toti sunt schimbatori, motivati de propriile dorinte. Vine vara, dezvolta-te tu : du-te la sala, du-te la piscina, bea un cocktail. Toti vor avea nevoie de atentia ta, pentru ca o sa emani ceea ce ei nu au : INCREDERE. Timpul este ceea ce ne macina si nu problemele. Bafta!